Az áldozatok között 14 gyerek van, adta hírül a The Guardian a gázai egészségügyi hatóságok közlésére hivatkozva.
Az első légicsapásban egy férfi, a felesége és hároméves gyerekük halt meg. A nő terhes volt, de a kisbabáját sikerült megmenteni. A második légicsapás 13 gyereket ölt meg, mindannyian egy családhoz tartoznak.
A palesztin Hamász tavaly október 7-i, mintegy 1200 áldozatot követelő terrortámadása nyomán indult izraeli hadműveletekben eddig mintegy 34 ezren vesztették életüket a Gázai övezetben helyi közlések szerint, és további több ezer halott lehet a romok alatt. Az áldozatok többsége nő és gyerek.
Az izraeli hadsereg a szárazföldi offenzívát egyelőre nem indította meg Rafah ellen, ugyanakkor szinte naponta hajt végre légicsapásokat a városban, ahol mintegy 1,5 millió menekült zsúfolódott össze. Állítása szerint a Hamászt támadja, a csapások ugyanakkor nagy számú civil áldozattal járnak.
Az izraeli kormány ragaszkodik a szárazföldi offenzíva végrehajtásához. Azt állítják, hogy ott van a palesztin Hamász utolsó bástyája. Sajtóhírek szerint az izraeli hadsereg újabb fegyvereket és erőket telepített a Gázai övezet közelébe, ami arra utal, hogy már készülnek a szárazföldi támadásra.
Nyugati szövetségesei ugyanakkor próbálják lebeszélni Izraelt erről, mivel a civilek onnan már nem tudnak hova menekülni. Joe Biden amerikai elnök is arra figyelmeztetett, hogy a szárazföldi offenzíva „vérfürdőhöz” vezetne.
Mindeközben az amerikai Képviselőház szombaton jóváhagyta az Ukrajnának és Izraelnek szánt újabb katonai támogatást. A zsidó állam 26,4 milliárd dollár értékű támogatást kap Washingtontól.
A gázai pusztítással és a közel-keleti helyzettel szubjektív műsorunkban, az Ez Viszont Privát podcastben is foglalkoztunk: