Nemzetközi megfigyelőeszköz-gyártók kerültek szembe az indiai hatóságokkal egy új szabályozás miatt, amely szerint az internetre kapcsolt térfigyelő kamerák (CCTV) hardverét, szoftverét és forráskódját kormányzati laborokban kell bevizsgálni – derült ki hivatalos dokumentumokból és céges levelezésekből. A rendelkezés április 9-től minden új és importált CCTV-modellre vonatkozik a Reuters szerint.
Az indiai kormány szerint a szabályozás nem irányul egyetlen ország ellen sem, célja a biztonság fokozása.
Ugyanakkor a Reuters szerint a döntés hátterében a kínai technológia miatti aggodalom is állhat. Egy 2021-es parlamenti nyilatkozat szerint több mint egymillió, kínai gyártmányú kamera működik indiai állami intézményekben.
A Reuters által megvizsgált dokumentumok szerint több gyártó – köztük Hanwha, Motorola, Bosch és Xiaomi – próbálta elérni a szabályozás halasztását, sikertelenül. Egyes cégek szerint a forráskód-megosztás, a firmware-frissítések utáni retesztek és az ismételt gyári auditok lelassítják az engedélyeztetést. Május végéig több mint 340 kérelem várt elbírálásra, ezekből csak 35-öt hagytak jóvá, közülük egyet külföldi cég esetében.
India CCTV-piaca 2030-ra 7 milliárd dollárra nőhet, de az új szabályok miatt lelassulhat a kereskedelem. A Nehru Place elektronikai piacon a kereskedők forgalomcsökkenésről számoltak be, mivel nem tudják kiszolgálni a nagyobb megrendeléseket az elhúzódó engedélyezés miatt.