A támadásban a nemzetközi segélyszervezet hét dolgozója vesztette életét, köztük ausztrál, lengyel, brit, amerikai-kanadai és palesztin állampolgárok.
Erin Gore, a WCK ügyvezetője szerint munkatársaik egy harcoktól mentes zónában utaztak, az útvonalat pedig előzetesen egyeztették az izraeli hadsereggel. Ennek ellenére rakétacsapás érte őket, amikor elhagyták a Deir-Al-Balah nevű raktárat, ahol több mint 100 tonnányi, tengeri úton érkezett élelmiszersegélyt pakoltak ki.
Gore úgy véli, hogy a rakétacsapás a humanitárius szervezetek ellen irányult, amelyek borzasztó helyzetben próbálnak segíteni a Gázai övezetben, ahol az élelmiszert háborús fegyverként használják.
„Ez megbocsáthatatlan” – fogalmazott a The Guardian szerint. Korábban Josep Borrell, az EU külügyi főképviselője is azzal vádolta Izraelt, hogy háborús fegyverként használja az éheztetést.
A támadás miatt a WCK, valamint egy másik segélyszervezet, az amerikai Anera is felfüggesztette tevékenységét az éhínséggel sújtott övezetben.
Az izraeli hadsereg azt közölte, hogy vizsgálja a történteket. A brit kormány komoly aggodalmának adott hangot, az EU alapos vizsgálatot követel, Anthony Albanese ausztrál kormányfő pedig a felelősök teljes elszámoltatását kérte. Az ausztrál kormány egyúttal bekérette az izraeli nagykövetet.