A tegnapi, az alapítvány által megrendezett tájékoztatón - ahol a cím odaítélésének szempontrendszerét és a zsűri összetételét is ismertették - szó esett a „MasterCard - Év bankja” megmérettetésről, valamint az újonnan meghirdetett „Pénzügyi kultúra fejlesztése terén legaktívabb bank” kategória odaítélésének módjáról. Amellett, hogy figyelembe veszik a már megvalósult programokat, az értékelési szempontok nagy hangsúlyt fektetnek arra is, hogy a pályázók a közösen kezdeményezett, és a lakosság több szegmensére is kiterjedő akciókban gondolkodjanak.
A tájékoztató nem titkolt célja volt, hogy még a díj idén első alkalommal történő odaítélése (2010. ősze) előtt olyan új kezdeményezésekre ösztönözze a piaci szereplőket, amelyeket a pályázati anyagukban idén ugyan még csak vázlatosan szerepeltethetnek – mivel a zsűri az odaítélés előtt eltelt egy évben megvalósult akciókat értékeli –, de a következő évben már jelentős súlyuk lehet a pályázatok elbírálásakor.
A zsűritagok A zsűri tagjainak felkérésekor a cél az volt, hogy minél több szempont érvényesüljön az elbírálás során, így a fogyasztóvédelem, a média, a tanácsadás és a tudományos élet elismert szakemberei egyaránt részt vesznek a pályázatok értékelésében. A zsűri tagjai a következők: - dr. Várhegyi Éva, a Pénziránytű Alapítvány kuratóriumának elnöke, a Pénzügykutató Zrt. tudományos tanácsadója - dr. Dietz Gusztávné, az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület elnöke Papp Emília, a HVG újságírója - Szép Péter, a Scale Consulting alapító partnere - Muraközy Balázs, az MTA Közgazdaságtudományi Intézet tudományos munkatársa |
Tavaly két újdonság is szerepelt a programban. Az „Az év ifjú bankára“ címért azok a fiatal banki szakemberek szállhattak versenybe, akik ifjú koruk ellenére, egy-egy intézmény, vagy akár az egész szektor szempontjából fontos feladatot láttak el, és kiemelkedőt alkottak 2008-2009 során. „A válságot legjobban kezelő bank“ kategóriát pedig azért hoztuk létre, hogy megtudjuk, mely bankok voltak képesek a világválság magyar gazdaságra gyakorolt negatív hatásait a leginkább enyhíteni.
A társadalmi felelősségvállalás területén már harmadik éve mérettettnek meg a résztvevő pénzintézetek, hiszen ma már egyre többen vallják: a tradicionális piaci értékek mellett a felelős társadalmi magatartás is meghatározó értékmérője egy vállalat tevékenységének.
Legnagyobb megelégedésünkre a bankok is pozitívan fogadták és üdvözölték az új kategóriát. Ezek a sikerek azonban, tudjuk, nem adhatnak okot a pihenésre, így minden évben újabb és újabb elemekkel bővítjük a versenyt. Ezért is fogadtuk örömmel a Pénziránytű Alapítvány kezdeményezését és üdvözöljük a programban a „Pénzügyi kultúra fejlesztése terén legaktívabb bank” kategóriát - olvasható a közleményben.
A Pénziránytű Alapítvány működésének célja, hogy célcsoportokra lebontott programjainak eredményeként a hazai lakosság növekvő hányada legyen tisztában az alapvető, élethelyzetében releváns pénzügyi fogalmakkal és összefüggésekkel, tudja értelmezni a gazdasági-pénzügyi információkat és hatásukat, és képes legyen mindennapi pénzügyei terén tudatos, felelős döntéseket hozni.
Szavazzon a Privátbankáron!
Ön szerint kivel kellene együttműködnie a Fidesznek, ha nem lesz meg a kétharmados többsége?
A nehezén túl vagyunk, de korai még örülni
Óvatos optimizmussal várják Orbánt a pénzemberek
MSZP: fizessenek a bankok!
Teltház: meghúzták a nadrágszíjat a magyar bankok
Privátbankár