Lájkold a Privátbankárt, mi adunk 10 forintot - fogjunk össze együtt a gyerekekért! >> |
Ahogy a Privátbankár is beszámolt róla, kihirdették a dohányboltokra kiírt koncessziós pályázat eredményeit. A koncessziót magánszemélyként lehetett elnyerni húsz évre, ám a trafikot egyéni vállalkozóként vagy betéti társaság beltagjaként elnyert koncesszióval lehet üzemeltetni, ami alapján valószínűsíthető, hogy a nyertesek jelentős része kezdő vállalkozás lesz - közölte Csonka Tibor, az OTP Bank MKV üzletágának ügyvezető igazgatója. Csonka Tibor szerint nehézséget okozhat ezekenek a vállalkozásoknak, hogy nemcsak az induláshoz szükséeges kell rendelkeznie, hanem az üzlethelyiséget is biztosítania kell.
Az OTP közleménye szerint nehezítő körülményként felmerül az is, hogy a legtöbb finanszírozási lehetőség és hitelkonstrukció már egy lezárt üzleti évhez kötött. A hitel a kezdő vállalkozásoknak ezért kétség kívül nehezen elérhető, általánosságban könnyebb helyzetben van az a vállalkozó, aki valamilyen ingatlant fel tud mutatni fedezetként.
Hitel kezességvállalással
Az OTP olyan konstrukciót dolgozott ki, amelyet kifejezetten a most koncessziót nyert vállalkozások tudnak igánybe venni. A társaság szerint mivel a dohányárusításra megalakult vállalkozásoknak nincs lezárt gazdaálkodási évük, sem számlaforgalommal nem rendelkeznek, így ezeket nem kérik a hiteligényéskor. Kérnek viszont kezességvállalást a vállalkozás által biztosított magánszemély és az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány részvételével. Így a trafiktulajdonosok, az üzleti tervben feltüntetett árbevétel 10%-ig, elnyert koncessziónként maximum 5 millió forintot kaphatnak.
A nemzeti trafikok üzemeltetői POS-terminált is kaphatnak az OTP-től. A pénzintézethez tartozó Merkantil Bank pedig a pénztárgépek egyéb berendezési eszközök finanszírozására nyújt lehetőséget a nemzeti dohányboltok tulajdonosainak.