A brit jegybank átfogó, 72 oldalas összesítése szerint a piacokon forgalmazott adósságtermékek értékvesztése elérte a 4,6 billió dollárt, a világ tőzsdéin jegyzett vállalati részvények összesített tőkeértéke pedig 20 billió dollárral zuhant.
A BoE számításai szerint így a globális GDP-érték hozzávetőleg 50 százalékával felérő piaci vagyonvesztést okozott a márciusi mélypontig a világválság. Az azóta végbement jelentős piaci árfolyam-fellendülések azonban jelentősen mérsékelték a veszteségeket.
A Bank of England számításai szerint az első negyedév vége óta a világ tőzsdéin 25-35 százalékos erősödések mentek végbe, ami 8 billió dollárral csökkentette a veszteségeket; az adósságpiacokon 2 billió dolláros a javulás.
Így júniusban a válság kezdete előtt mért szintekhez képest mintegy 15 billió dollárral volt alacsonyabb a befektetési termékek összesített piaci értéke.
A jegybanki jelentés szerint a bankmentő programok során csak az Egyesült Államokban, Nagy-Britanniában és az euróövezetben 14 billió dollár állami segítséget - likviditás- és tőkepótlást - kaptak a pénzintézetek; ez az összeg e térség éves GDP-értékének a fele.
Válság ide, válság oda, a sör azért jól fogy
A fejlett országok már megbocsátanak Kínának
Az Ecostat is rontott a kilátásokon
A zuhanáson túl jönnek a fájdalmak
MTI