A bank rendhagyó ünnepi rendezvényén közös gondolkodásra hívta a kedvezményezett 47 civil szervezetet. A keddi rendezvényen kézzelfoghatóvá vált, hogy a Közösségi Adományozási Program sikeres, és hogy a kkv, mikro- és nagyvállalatok számára is valós igény a kapcsolat és összefogás a közösségi célok érdekében.
A KAP megvalósulása kiemelt mérföldkő a fenntartható fejlődés, az üzleti etika és az átláthatóság elveinek megvalósításában, melyekért létrejött 2010. május 1-jén Magyarország első közösségi bankja a MagNet Közösségi Bank - emeli ki a bank kommünikéje.
A Közösségi Adományozási Program sikerességét mutatja a magas támogatási összeg, valamint az ügyfelek rendelkezési aktivitása. Az egészség, gyógyítás, örökségvédelem, környezetvédelem, gyermekétkeztetés és esélyegyenlőség témakörben több alapítvány és egyesület: az Alapítvány a Magzati Élet Védelméért, a Csodalámpa Óhaj-Sóhaj Kívánságteljesítő Alapítvány, az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány a Védegylet Egyesület, a Zöld Technológia Közhasznú Alapítvány, a Minden Gyermek Lakjon Jól Közhasznú Alapítvány és a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége megkapta a projektjeikre igényelt összeg 100%-át a KAP program keretében.
Fáy Zsolt az igazgatóság elnöke hangsúlyozta a közös társadalmi felelősségvállalás fontosságát, melynek egyik mérföldköve, hogy a MagNet Magyar Közösségi Bank átadja ügyfeleinek az adományok rendelkezési jogát. „Érdemes bizalmat adni az ügyfeleknek, ezt bizonyítja a KAP program sikere. A bizalmat pedig egyfelől az átláthatóság, másfelől a civil szféra hitelessége teremtette meg. Eltökéltek vagyunk abban, hogy ezen az úton haladunk tovább.”
A MagNet az átláthatóság jegyében – ellentétben a hagyományos banki üzletpolitikával – tájékoztatja minden ügyfelét arról, hogy a bank mekkora nyereséget ért el általa (pl. betétje révén, tranzakcióval vagy számlavezetéssel). Ehhez kapcsolódik a bank adományozási programja, a Közösségi Adományozási Program elnevezésű kezdeményezés. |
A nyílt fórumon a KAP-ban résztvevő civil szervezetek és a bank együtt gondolkodtak azon, hogy a későbbiek folyamán hogyan tudna az ügyfélkör, a támogatottak és a bank valódi közösségként egymást segítve működni. A felmerülő kérdések között fontos szerepet kapott a bank működésének átláthatósága, a KAP-ban történő bekerülés feltételei, a támogatás felhasználásának módja, a bank szolgáltatásai és szerepvállalása, mint például önkéntesek szervezése, rendezvényterem biztosítása a szervezetek számára.
A 2010. április 30-tól MagNet Magyar Közösségi Bank néven működő, tizenöt éves múltra visszatekintő pénzintézet bevezette a „bankolás” itthon eddig ismeretlen módját, szakítva a hagyományos banki működési modellel, de emellett megtartva annak biztonságos működési alapjait és a teljes körű banki szolgáltatásokat.. Tevékenységét a fenntartható fejlődés, az üzleti etika elveire alapozza és az ügyfelek személyes részvételével és döntésével együtt teremti meg a pénzügyi tudatosságot.
A KAP program jövőre is folytatódik. A MagNet bank ígérete szerint kiértékelik a rendezvényen elhangzott kérdéseket és javaslatokat. Ezután az egyeztetéseket folytatva alakítják és fejlesztik tovább a teljes banki közösséget.
Privátbankár - Zsiborás Gergő