A szocialista politikus arra reagált, hogy Felcsuti Péter, Magyar Bankszövetség elnöke arra a kérdésre, tervezi-e a bankszövetség, hogy az alappal kapcsolatban valamilyen ajánlást fogalmazzon meg a tagjai számára ,azt válaszolta, a kereskedelmi bankoknak megvannak a saját társadalmi felelősségvállalási programjaik.
Tóbiás József elmondta: nem hiszi, hogy az a jó válasz, hogy a bankoknak megvannak a saját programjaik, mert ha ez működne, akkor nem lehetne a médiában arról hallani, hogy több száz családot lakoltatnak ki, és bedőlnek a hazai kis- és középvállalkozások azért, mert a bankok megvonták tőlük a forgóeszköz-hitel finanszírozást.
Utalt arra, hogy a magyar bankszektor az elmúlt öt évben az európai bankszektor nyereségátlagának kétszeresére tett szert, eközben pénzforgalmi mutatói, amelyek a vállalkozások forgóeszköz-hitelállományát, személyi hitelezéseit mutatják, közel a nullával egyenlőek az európai unió bankszektorának átlagához képest.
Megemlítette, hogy 2009 első negyedévében a hazai bankszektor nettó adózás utáni profitja 100 milliárd forint volt. Ezek után kicsit cinikus Felcsuti Péter sajtótájékoztatója - vélekedett Tóbiás József.
A frakcióigazgató szerint két út van, az egyik, az együttműködést jelentő krízisalap, ebbe a tehetős pénzemberek, gazdasági szereplők is befizethetnek. Felcsuti Péter nyilatkozatával ezt a kinyújtott kezet utasította vissza - fűzte hozzá.
Tóbiás József szerint ha a problémákat nem sikerül együttműködve megoldani, akkor olyan intézkedéseket kell hozni, amely rákényszeríti a bankokat, hogy vállaljanak szerepet minden nehéz helyzetben lévő család megmentésében.
A politikus megismételte az MSZP-frakció korábbi javaslatát, amelyben arra kérték a kormányt: a bankokkal közösen tegye lehetővé, hogy a devizahitelesek megsegítéséről szóló törvény brüsszeli jóváhagyásáig se költöztessék ki a lakásukból az önhibájukon kívül nehéz helyzetbe került adósokat.
Egy pofon és egy vállveregetés a kormánynak
Nyitva a kríziskezelő alap: gazdagok, segítsetek!
MSZP: az államnak is jusson a kártyapénzből
"Bajnai egy forintja" megy a krízisalapba
MTI