A társaság közleménye szerint a végelszámolás törvényszéki bejegyző végzését követő három napon belül a társaság köteles a bevezetett értékpapír-sorozat törlését kérni a tőzsdétől. A törlés időpontjáról, és a részvények utolsó kereskedési napjáról a tőzsde vezérigazgatója határoz.
A Pannon-Flax végelszámolásáról a társaság augusztus 7-i rendkívüli közgyűlése döntött. A közgyűlés felhatalmazta az igazgatóságot, illetve a végelszámolás napjától a végelszámolót, hogy értékesítse a társaság vagyonelemeit - ingatlanokat és befektetett pénzügyi eszközöket - akár azok könyv szerinti értékének 30 százalékán is.
Mi az a végelszámolás? Amikor a tulajdonos magától száll ki A végelszámoló felméri, milyen vagyona van a cégnek. A cég kinnlevőségeit behajtja, érvényesíti jogait, teljesíti kötelezettségeit, majd kifizeti a cég tartozásait. A maradék vagyontárgyakat szükség szerint értékesíti, és a cég tagjai, tulajdonosai között felosztja. A folyamat végén senki sem tartozik senkinek, a cég vagyonát felosztják, és az jogutód nélkül megszűnik. |
Búcsú 23 év után
A Pannon-Flax részvényei 1991 júniusa óta szerepeltek a tőzsdén. A társaság sorsát megpecsételte, hogy az alaptevékenységéhez kötődő leányvállalatának, a textiliparban több mint száz éve tevékenykedő Pannonflax Textil Kft.-nek a felszámolása 2013 decemberében megindult.
A Pannon-Flax NyRt. elsősorban befektetési és ingatlanfejlesztési tevékenységgel foglalkozott.