7p

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Össze-vissza mozgott ma délelőtt a hazai fizetőeszköz, míg eleinte az euróval szemben például már megint újabb történelmi mélypontja felé sodródott, később hirtelen nagyot korrigált. A hazai blue chipek a szerdai eséseket korrigáló nemzetközi környezetet kihasználva a Richter kivételével erősödnek. Az olaj és az arany is drágul, a kriptoeszközök piacán viszont már nem ennyire egyértelmű a helyzet.

Egy nappal korábban köszöntött be a csütörtök a nemzetközi tőzsdéken, hiszen már a hét harmadik napján estek a vezető részvényindexek. Az ázsiai és európai börzebarométerek után a tengerentúlon az S&P 500-as mutató 0,2 a Dow Jones 0,14, míg a technológiai cégeket tömörítő Nasdaq Composite 0,25 százalékos mínuszban zárt szerdán. 

„A hangulatot rontotta, hogy az amerikai versenyszférában a vártnál nagyobb mértékben nőtt a munkahelyek száma, valamint a szolgáltatói beszerzési menedzser index is meghaladta a várakozásokat, amik mérsékelték a jegybankok lassuló ütemű kamatemeléseivel kapcsolatos várakozásokat. Nagyot esett a Tesco, miután mérsékelte az idei profitkilátásait. A robosztus amerikai munkaerőpiacot tükröző vártnál kedvezőbb adatok hatására kismértékben csökkentek az amerikai indexek is, amire a Fed további kamatemeléseit kilátásba helyező újabb üzenetek is ráerősítettek” – magyarázta a tegnapi fejleményeket a Magyar Bankholding ma reggeli elemzése.

Kezdetben úgy tűnt, hogy a mai nap a korrekcióké lehet. Bár a csütörtökön elsőként kinyitott ázsiai tőzsdeindexek közül csak a tokiói Nikkei emelkedett, 0,7 százalékkal, ezzel szemben a hongkongi Hang Seng 0,42 százalékkal csökkent (a sanghaji piac továbbra is zárva), Európa már egységesen zöldbe borult. Fél 12-hez közelítve azonban a frankfurti DAX már csak 0,11, a párizsi CAC-40 0,05 százalékos pluszban állt, míg a londoni FTSE már 0,15 százalékos bukóban.

A befektetési univerzumban a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX üdítő kivételt jelentett. A csaknem 0,5 százalékos erősödéséhez az értékét leginkább meghatározó blue chipek közül három is hozzájárult, a Magyar Telekom majdnem 1,4, a Mol 0,9, az OTP Bank pedig 0,7 százalékkal ment feljebb. Csupán a 0,33 százalékkal gyengülő Richter lógott ki e sorból.

Korrigált a dollár is. Az euróval szemben az utóbbi napokban már ismét a paritás közelébe csúszó zöldhasú erősödött, annak hatására, hogy mérséklődtek a Fed lassuló kamatemeléseivel kapcsolatos várakozások, ez ugyanis növelte a hozamokat. Mindenesetre a ma várható iránykeresés után a befektetők vigyázó szemüket a pénteki amerikai munkaerőpiaci adatokra vethetik, azoktól várhatnak további iránymutatást.

Vigyázó szemüket a pénteken megjelenő adatokra vetik. Fotó: Depositphotos
Vigyázó szemüket a pénteken megjelenő adatokra vetik. Fotó: Depositphotos

Nem jött jól a dollár erősödése a forintnak. Bár a hazai fizetőeszköz a főbb vezető devizákkal szembeni hétfői történelmi mélypontjaitól kedden jelentősen eltávolodott, szerdán ismét padlót fogott amiatt, hogy az Európai Bizottság bejelentette, átmeneti gázársapkát vezetne be. Ez ugyanis elemzők szerint a hazai energiaellátás biztonságát is veszélyeztetheti, amennyiben erre Oroszország a gázszállítások leállításával válaszolna. 

Bár a tegnapi újabb történelmi mélypontjáról a forint később korrigált, a mai nap eddig eltelt részében nem mutat egyértelmű irányt Az euróval szembeni jegyzése a 424-es szintet is kóstolgatta, hogy aztán fél 12-kor már 421-ig erősödjön, míg a dollárral szemben 428-ról ment vissza 426-ra.

Az olaj mindkét típusa drágult annak hatására, hogy tegnap az OPEC+ tagok úgy döntöttek, napi 2 millió hordóval csökkentik az olajkitermelés merteket, mely határozatot egyértelműen az vezérelt, hogy megállítsák a június óta tartó árfolyamesést. Ám a mai áremelkedő trend megtört, már lehetett látni mínuszokat is, így kérdéses, merre mozdul tovább az észak-amerikai könnyűolaj (WTI) a 88 dollár feletti, míg az északi-tengeri Brent a 94 dollárt közelítő hordónkénti szintjéről. 

„A Goldman Sachs 10 százalékkal, hordónként 110 dollárra emelte a Brent év végi célárát, a UBS hasonlóan 100 dollár fölé várja, és az ING is csak abban az esetben tartja elképzelhetőnek, hogy 100 dollár alatti jegyzésekkel találkozzunk a következő negyedévekben, ha az USA jelentős stratégiai tartalékot szabadít fel. A Citi elemzői ugyanakkor kiemelik, hogy a kitermeléscsökkenés a napi 2 millió hordónál valójában kisebb mértékű lesz, mert több tagország kitermelése már régóta a megállapított kvóták alatt van” – érzékeltette az Equilor Befektetési Zrt. ma reggeli hírlevelében, hogy azért inkább drágulásra lehet számítani.

Jól jött a nemesfémek piacának az elmúlt napok hangulatjavulása, emellett a dollár is gyengült az elmúlt időszakban, így az arany is fontos szintek közelébe érkezett – emelik ki a KBC Equitas elemzői. Ma délelőtt a sárga nemesfém unciájának ára 0,2 százalékkal állt magasabban, 1725 dolláron, de kistestvére, az ezüst is 0,35 százalékkal drágulva az utoljára a nyár első hónapjaiban látott, 20,6 dolláros szinteken tartózkodott.

Árfolyam

Nincs egyértelmű irány a kriptoeszközök piacán. Míg például a Bitcoin jegyzése 0,12 százalékkal lejjebb, 20 160 dollárra került, addig az Ethereumé 0,49 százalékkal, 1361 dollárra ment fel.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

A tőzsdén forgó részvények kibocsátóival kapcsolatos hírek közül kiemelendő, hogy az Apple további termékei gyártásának egy részét vinné el Kínából. Az Equilor beszámolója szerint az amerikai multinacionális informatikai vállalat arra kérte a beszállítóit, hogy már jövőre kezdjék meg az AirPods- és a Beats-fejhallgatók egy részének gyártását Indiában. A tárgyalások a vállalat legújabb kísérletét jelentik arra vonatkozóan, hogy csökkentse az ellátási-láncot érintő kockázatokat a kínai zéró-Covid miatt elrendelt lezárások és a fokozódó amerikai-kínai kereskedelmi feszültségek miatt. Augusztus végén a vállalat állítólag az Apple Watch-ok, a MacBook-ok és a HomePods-ok gyártásának egy részét szervezte ki Vietnámba, míg szeptemberben bejelentették, hogy az új csúcskategóriás iPhone 14-készülékek egy részét Indiában fogják gyártani. A vállalat az elmúlt időszaki döntések ellenére továbbra is jelentősen támaszkodik a kínai gyártásra. A tegnapi kereskedésben 0,2 százalékot emelkedett az Apple-részvények árfolyama.

A KBC-nél pedig azt tartották fontosnak kiemelni, hogy az Exxon Mobil frissítette a harmadik negyedévre vonatkozó előrejelzését. Az előzetes számok alapján a gázárak emelkedéséből jelentősen profitálhatott a vállalat, így ez ellensúlyozhatta a kisebb mértékben visszaeső upstream profitot az alacsonyabb olajár miatt. Emellett a finomítói marzsok is csökkentek, de az előző negyedév kiugróan magas finomítói profitot hozott, a visszaesés pedig még mindig erős profitot jelenthet a szegmensben. A részvényárfolyam tegnap 4 százalékkal emelkedett, amit persze az elmúlt napokban emelkedő olajár is segített. 

Azt még mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy Morgan Stanley a korábbi egyenlő súlyozásról felülsúlyozásra ajánlja a Ford részvényeit, mondván, az elmúlt időszaki korrekció kedvező beszállási pontot jelent hosszútávon az amerikai autógyártóba. Erre a Ford-papírok 1,2 százalékot drágultak.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 24410 24330 24640 -0,57% 0 0 8 814 696 770 HUF 2025-02-21 17:13:44
MOL 2974 2866 2980 +0,27% 0 0 3 243 016 670 HUF 2025-02-21 17:05:38
MTELEKOM 1458 1432 1476 +1,39% 0 0 740 699 524 HUF 2025-02-21 17:14:00
RICHTER 10700 10660 10790 +0,56% 0 0 3 409 673 840 HUF 2025-02-21 17:12:32
OPUS 621 616 633 -0,16% 0 0 196 873 291 HUF 2025-02-21 17:09:39
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Csak az OTP betlizett pénteken
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 19:37
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 38,62 pontos, 0,04 százalékos emelkedéssel 88 019,38 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 18,1 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Részvény / Deviza / Áru Fordulat történt a forint árfolyamában, csalódást keltett a Mol
Eidenpenz József | 2025. február 21. 12:29
A tőzsdéken viszonylag jó a hangulat, a BUX-ot azonban elsősorban a Mol húzza vissza, amelynek jelentése némi csalódást okozott. A forint hirtelen begyengült, talán a dollár miatt, jövő héten pedig az MNB befolyásolhatja. A gazdasági helyzet elkezdte rányomni a bélyegét a magyar tőzsdei cégek eredményére. Az EKB digitális eurón és Európa-szerte egységes tőkepiacon dolgozik.
Részvény / Deviza / Áru Szívet melengető a forint péntek reggel
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 08:02
Péntek reggel alapvetően nem kezdett rosszul a forint.
Részvény / Deviza / Áru Nem jött össze a szép zárás a Molnak
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 07:44
A Mol-csoport pénteken közzétette teljes 2024-es és negyedik negyedéves pénzügyi eredményeit.
Részvény / Deviza / Áru Mosolygósan zárul a napja, ha megtudja mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 19:46
Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csötörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Donald Trump tarolta le a pesti parkettet
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 18:59
A magyar részvényeket sem kímélték a baljós hírek, a kedvezőtlen nemzetközi hangulat hatására esett a BUX csütörtök estére.
Részvény / Deviza / Áru Leállt a forint motorja, bezzeg az aranyé
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 12:21
Bizonytalanság övezi az inflációs kilátásokat az Egyesült Államokban, emiatt óvatosság az úr a részvénypiacokon. Trump lépései pedig fokozzák a kiszámíthatatlanságot, ez pedig jól látszik az arany mentelésén. 
Részvény / Deviza / Áru Mélyet sóhajt, ha meglátja, mit csinál a forint
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 07:36
Itt vannak a friss, csütörtök reggeli árfolyamok!
Részvény / Deviza / Áru Nem tud nyugovóra térni, ha ránéz a forintra
Privátbankár.hu | 2025. február 19. 19:16
A szerdai bankközi kereskedésben a forintnak nem volt jó napja a főbb devizákkal szemben.
Részvény / Deviza / Áru Elromlott a hangulat — szerdán esett a BUX
Privátbankár.hu | 2025. február 19. 18:33
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 63,96 pontos, 0,07 százalékos csökkenéssel, 88 606,94 ponton zárt szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG