A tegnapi tőzsdenap nem végződött túl fényesen, Amerikában az ipari részvények ugyan enyhén emelkedtek, a technológiai papírok és a növekedési részvények azonban nagyobbat estek. Európában ma javult a hangulat a gyorsan terjedő új koronavírus-törzsek, az újabb fertőzési gócok és a Németországban pusztító súlyos árvizek ellenére is.
A német DAX 0,3, a francia CAC 0,6, a brit FTSE 100 pedig 0,4 százalékkal emelkedik. Itthon a BUX index az európai átlagnál jobban megy fel, 0,7 százalékos pluszban van, miközben mindegyik vezető részvény felfelé tart.
Még nem esett el a 360-as euró/forint
Az OTP 1,35, a Richter és a Mol 0,2, a Magyar Telekom 0,5 százalékkal emelkedik. A vesztes oldalon az AutoWallis másfél százalékos süllyedése érdekes a mostanában bejelentett részvénykibocsátás és a friss eladási adatok fényében. “Termelési jelentést” tett közzé a Pannergy, ám 1,2 százalékkal esik.
A forint fokozatos gyengülése lassulni látszik, a 359,30 forintos euró nagyjából a tegnap déli állapotnak felel meg. A 360 forintos határt még nem sikerült áttörnie az utóbbi bő két hónapban.
Tegnap Amerikában a Morgan Stanley eredményét ismerhette meg a piac, ami a többi nagy bankhoz hasonlóan a vártnál jobb lett. Különösen a brókerüzletág és a befektetési terület teljesített jól. A szokásos heti foglalkoztatási adatokon kívül délután kiskereskedelmi eladásokról érkeznek majd számok az USA-ban.
Távolról sem értük el a 2019-es szintet az autóiparban
Az Európai Unióban a személygépkocsik iránti kereslet csak lassan tér magához. Az ACEA iparági szervezet szerint év/év alapon 10,4 százalékkal növekedtek az autóeladások júniusban, de mivel a tavalyi első félév eléggé gyenge volt, ez még mindig alatta marad a 2019-es szintnek – írta a Bloomberg.com.
Az idei első félévben az autók értékesítése összesen 25 százalékkal 5,4 millió járműre emelkedett, ez azonban még mindig másfél millióval kisebb, mint a két évvel korábbi érték. Ezzel az autóiparban kilábalás a válságból alacsonyabb ütemű Európában, mint az Amerikai Egyesült Államokban és Kínában – teszik hozzá. Az okok között az Európában viszonylag lassú oltási ütemet és a chip hiányt említik.
Nemsokára videójátékot is játszhatunk a Netflixen?
A Netflix egy veterán videojáték-piaci menedzsert vett fel csúcspozícióba, ezzel jelezve, hogy egy újabb gyümölcsöző szórakoztatóipari területen fog terjeszkedni – írja az AP hírügynökség.
Az új elnökhelyettes, Mike Verdu felvétele azért is beleillik a képbe, mert a társaság már régóta keresi a lehetőséget, amellyel fenntarthatja a koronavírus járvány kitörése utáni magas növekedést. A társaság terjeszkedése a mozgási korlátozások, karantén időszakában egy darabig kiugró volt, később azonban leült.
Tavaly 37 millió új felhasználót regisztráltak, ami messze a legtöbb a cég történetében. Amint azonban az emberek visszatértek a normál élethez, drámaian visszaesett az új ügyfelek száma. (A konkurencia is erős, főleg az Amazon, a Hulu, a Walt Disney és az Apple az USA-ban.)
Jól megy a luxuscégeknek
Úgy tűnik, a luxustermékek iránt a válság ellenére is erős a kereslet. Pár napja a Hugo Boss jelentett a várakozásokon felüli számokat, ma a Porsche. A stuttgarti sportautó-gyártó január és június vége között fennállása alatt egyik évben sem értékesített ennyi autót, mint idén. Összesen 153 656 járművet, ami éves szinten 31 százalékos növekedés. Az összes releváns nemzetközi piacon jól teljesített, de az USA-ban volt a legerősebb a trend, 50 százalékkal 36 300 autóra javított.
A svájci Richemont számai is nagyon jók voltak. A központi bankok élénkítő lépéseinek és a járvány utáni gazdasági fellendülésnek tudják be, hogy az ügyfelek körében a luxusórák és ékszerek iránti kereslet nagyot nőtt. A csoport forgalma 4,4 milliárd euróra emelkedett, pedig az elemzők csak 4,1 milliárd euróra számítottak – írta az N-Tv.de.
Nagyot zuhant az Ericsson
A svéd Ericsson közel tíz százalékkal esett ma, miután kínai üzletágának súlyos problémáiról számolt be. Ez összefüggésben lehet azzal, hogy Svédországban a kínai Huawei részvételét az 5G hálózat kiépítésében megakadályozták. De más területeken is enyhén csökkent a cég forgalma.
Powell, a nagy hazardőr?
Jerome Powell Fed-elnök csütörtökön folytatta beszámolóját az amerikai szenátusban. Saját bevallása szerint a megugrott infláció sokkal magasabb és sokkal tovább tart, mint amire a jegybank az év elején számított – írja az Erste Befektetési Zrt. Ennek ellenére rövidtávon nem terveznek változtatni a jelenlegi rekord laza monetáris stratégián.
A hazai brókercég szerint Powell hatalmas kockázatot vállal, ha a megugrott infláció mégsem bizonyul átmenetinek.
Ebben az esetben a jegybanknak egy óriási és hirtelen fordulatot kell vennie a monetáris politika terén, ami könnyen elképzelhető, hogy recesszióhoz vezetne. Befektetői szemmel nézve Powell hazárdjátéka teljesen érthetetlen, hiszen pocsék a kockázat/hozam aránya. Rekord gazdasági növekedés mellett könnyen lehetne szigorítani a kondíciókon, a hirtelen fékezés azonban katasztrófához vezethet a gazdasági teljesítményben – véli a társaság.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.