A hétvégi párizsi merényletek és a rossz japán GDP-adat csak a nap legelején voltak hatással az európai tőzsdékre, a legtöbb index fél-egy százalékos mínusszal nyitott, de hamar felfelé indult. A déli órákban 0,1-0,3 százalékos pluszban volt a legtöbb európai mutató, kivéve például a párizsit, amely stagnált.
A nap végére elolvadtak a pluszok, de általában mínusz sem lett belőle, inkább plusz nullának lehetne nevezni. A német DAX 0,02 százalékkal, pár ponttal emelkedett, a Dow Jones EuroStoxx is csak 0,1 százalékkal. Párizs hasonlóan hangyányi süllyedést, London viszont fél százalékos emelkedést jelentett. Amerika is eléggé vegyesen nyitott, amit jól jelez, hogy az S&P 500 felfelé, a Nasdaq technológiai index lefelé mozdult hat óráig.
Kitört a Magyar Telekom
A BUX index is plusz nullát hozott, mínuszból indulva a nap nagy részében pénteki érték szoros közelében járt, végül százalékban jelentéktelen mértékben, tíz ponttal ment fel. A Mol 1,4 százalékkal esett 13 310 forintra. A Richter valahogy nem tud szabadulni az 5000 forinttól, megint pont annyin zárt, 0,2 százalékos emelkedéssel.
További árfolyamok>>>>>>>> |
Az OTP 0,3 százalékkal drágult. Némi meglepetést a mostanában 380 és 399 forint között ingadozó Magyar Telekom okozott, amely átszelte a 400 forintos határt, majd 407-en, 2,8 százalékos pluszban búcsúzott.
Hullámvasúton az olaj, az arany
A dollár ismét erősödött, a forint viszont alig mozdult, 312 forinttól alig távolodott el az euróárfolyam. „A dollárrelációban exportálók tapsikolhatnak most örömükben” – írta viszont a Total Return blog annak kapcsán, hogy történelmi csúcsok közelében van a dollár/forint (291,60 forintnál, az egy éves csúcs 294,0 forint).
További árfolyamok>>>>>>>>> |
A merényletek okozta bizonytalanságnak is be lehetett tudni az arany reggeli emelkedését, de nem volt sem túl jelentős, sem túl tartós, estére pár csak 0,2 százalékos pluszban volt. A kőolaj a nap első felében emelkedett, második felében esett, a WTI megközelítette a 40 dollárt, de onnét épp visszapattanni látszik.
„Meglehetősen jól néz ki a Magyar Telekom chartja. A részvény megpróbál kitörni az elmúlt hónapokban látott 20 forintos sávból” – írta a Concorde Trading blog. „Akkor beszélhetnénk kitörésről, ha a papír 400 forint fölött zár (és átlag fölötti forgalom is társul hozzá)” – tették hozzá.
Olcsó a Telekom?
A részvény ezután 406-on zárt, és forgalma majdnem egymilliárd forint volt, meghaladta a Mol-ét is. „Fundamentálisan olcsónak számít a részvény, 480 forintos célár mellett felülsúlyozás az intézményi ajánlásunk” – írják még.
Még mindig nincs a 200 napos mozgóátlaga felett a Mol, a visszafordulás azonban innét nem volt látványos a szintről az elmúlt héten – írja a KBC Equitas. A hosszabb távú technikai kép szerintük egyelőre pozitív. „Nagy pánik azonban nincsen, a 13 300 forint körüli szintek egyelőre védik a részvényt, így innen még jöhet egy szép felpattanás” – írják.
Volkswagen és Ferrari
A dízelbotrányban érintett Volkswagen októberi értékesítési számai nem sikerültek fényesen, összevetve 5%-os esést mutatnak a számok csoportszinten. Európában romlottak, az USA-ban javultak a VW értékesítései, érdekesség, hogy a benzines autók is érintettek lehetnek a botrányban – írta az Erste Befektetési Zrt.
„Megérkeztek az első elemzői vélemények a Ferrari (NYSE: RACE) részvényéről,mellyel kapcsolatban egyelőre igen megosztottak a szakértők. 2 vételi, 3 tartás, illetve 2 eladás mellett a célárak 40-64 dollár között szóródnak” – írta az Equitas hírlevele. A Bloomberg konszenzusos célára szerintük 51,35 dollár, ami csaknem megegyezik a pénteki záróárral.
Az Equitas korábban 48,5 dollárban határozta meg a Ferrari részvényenkénti fair értékét. A részvény ma már 49,50 dollárra esett.