Az Appeninn Holding részvényeit 2011 októbere óta a Budapesti Értéktőzsde A-kategóriájában forgalmazzák. A társaság tevékenysége során olyan réspiaci szegmensekre koncentrál, melyekben alacsonyan árazott, ám nagy hozamtermeléssel kecsegtető eszközök szerezhetők meg, és tarthatók fenn befektetési céllal. Ilyen célterület többek között a B-kategóriás irodaházak, valamint az ipari és logisztikai ingatlanok, vagy éppen a speciális igényeket kielégítő haszongépjárművek piaca.
A konszolidált éves árbevétel ugyan 13 százalékkal elmarad a társaság 2010-es összesített (de nem konszolidált) csoportszintű árbevételétől, viszont ennek részint az átalakuló portfolió, másfelől a kihasználtságban év közben mutatkozó hullámvölgy volt az oka. Tavaly kikerült a társaságból a Karszt utcai érdekeltség, így árbevétellel már nem járult hozzá az eredményekhez. 2010 végén pedig egy kiemelt bérlő távozásával 40 százalékosra csökkent az Appeninn Holding egyik legfontosabb érdekeltségében, a Hattyúházban a kihasználtsági ráta. Az év közbeni kedvezőtlen gazdasági környezet ellenére a társaság offenzív bérlői akvizíciós munkájának köszönhetően már ősszel újra elérte a 90 százalékot a kihasználtság a Hattyúházban.
2011. negyedik negyedévére beértek azok a célkitűzések, melyeket az Appeninn a harmadik negyedévben megfogalmazott. A társaság menedzsmentje hangsúlyozottan a bevételtermelés megerősítésére kívánt koncentrálni. Mind a fővárosi irodapiaci, mind pedig fővárosi és vidéki ipari logisztikai portfoliójában a kihasználtság növelését célozta meg.
A Holding tagjainak konszolidált árbevétele a negyedik negyedév során 34 százalékkal haladta meg a harmadik negyedévben termelt árbevételt, ráadásul a csoport 2011. decemberi árbevétele már meghaladta a nettó 100 millió forintot. Székely Gábor, az Appeninn Nyrt. igazgatótanácsának elnöke az adatokkal kapcsolatban elmondta, hogy jól jelzi a kihasználtsági hullámvölgy hatásának elmúltát, valamint különlegesen pozitív reményeket támaszt a 2012-es évet illetően. Hozzátette, hogy a feltöltési kampány után ismét nyitottabbak lesznek az akvizíciókra, ehhez a tőzsdei szerepléssel járó transzparencia is előnyként jelentkezik.