Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. elemzője azt mondta: jó hangulatban indult a tőzsdéken a kereskedés, miután az amerikai piacok pluszban zártak. A befektetői optimizmust részben egy londoni sajtóértesülés táplálta arról, hogy Franciaország és Németország megállapodott az euróövezeti mentőalap, az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) forrásainak 2000 milliárd euróra emeléséről. Ezt napközben ugyan cáfolták, Martin Kotthaus, a német pénzügyminisztérium szóvivője kijelentette, hogy az EFSF forrásait nem emelik a már jóváhagyott 440 milliárd euró fölé, és Németország részvétele sem haladja meg ebben a 211 milliárd eurót, ez azonban nem rontott jelentősen a hangulaton.
Az erősödést támogatta több pozitív adat is, például az, hogy az elemzők által várt mértékben, 0,3 százalékkal nőttek a fogyasztói árak szeptemberben az Egyesült Államokban, és az, hogy a Morgan Stanley befektetési bankház a szakértők által vártnál lényegesen nagyobb negyedéves profitról és bevételről számolt be. Az emelkedést világszerte a bankpapírok vezették, a budapesti tőzsdeindexet is az OTP húzta. Nap végére kissé elfogyott a lendület, és a részvények veszítettek nyereségükből, de az indexek pluszban zártak.
Varga Zoltán, a QUAESTOR elemzője is arról számolt be, hogy továbbra is a hétvégi uniós csúcs tartja lázban a pénzpiacokat. Az egymásnak ellentmondó találgatások magas napon belüli volatilitást okoztak a tőzsdéken, de alapvetően erősödtek az árfolyamok. A BÉT-en is hasonló volt a tendencia, az emelkedést az OTP vezette, rövid időre a fontos 3.500 forintos ellenállási szint fölé is került a bankpapír árfolyama, de végül alatta zárt. A szerda esti Sárközy-Merkel találkozóról megjelenő információk alapvetően befolyásolhatják a következő napok piaci hangulatát - tette hozzá.
A Mol 100 forinttal, 0,59 százalékkal 17.000 forintra erősödött, 970,8 millió forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 110 forinttal, 3,25 százalékkal 3.490 forintra nőtt, forgalmuk 9,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,20 százalékkal 507 forintra csökkent, forgalma 562,5 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 1100 forinttal, 2,99 százalékkal 35.700 forintra esett, a részvények forgalma 648,9 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 22,0 millió forintos forgalom mellett 230 forinttal, 1,34 százalékkal 17.450 forintra emelkedett. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.390,68 ponton zárt szerdán, ez 2,96 pontos, 0,21 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
MTI, Privátbankár