Reggel a kínai, hong kongi indexek már kicsivel egy százalék feletti mértékben estek. A Brexit körüli huzavona is folytatódik, az októberi határidő sem valószínű, hogy tartható lesz, nő a “kemény Brexit” valószínűsége. A német tőzsdeindex így 11 órakor 1,2 százalékos mínuszban van, a francia 0,6, a brit 0,8 százalékkal esik.
Az amerikai határidős indexek a rekordsorozat után várható visszaesést jeleznek előre, 0,2-0,3 százalékkal esnek. Ennyi emelkedés után persze nem árt egy kis korrekció, a krónikákba pedig a szeptember nem éppen kedves hónapként vonult be, hanem inkább ingadozó, eső indexeket mutatnak a statisztikák.
Magyar, lengyel
Itthon a BUX index 1,1 százalékkal esik, majdnem ugyanannyival, mint lengyel társa. Az esést az OTP vezeti (10 290), amely tegnap az emelkedést is, vigasz lehet, hogy kisebb a mínusz, 1,7 százalék, mint tegnap a plusz.
A Mol 0,6, a Telekom 0,5 százalékkal megy lefelé, a Richter nem változik. Az euró/forint a tegnapi közel két forint után újabb 80 fillérrel, 326,60-ra emelkedett.
További árfolyamok itt láthatók
A forintnál a rand is rondább
A forintgyengülés oka általános feltörekvő piaci folyamat lehet, Törökország pénze ugyanis megint zuhan, miközben az országban várható recesszióról és a neki kölcsönzők várható nehézségeiről szólnak a hírek. Az argentinoknál is tovább áll a bál, a nekik ígért IMF-hitel, nem kevesebb mint 50 milliárd dollár felgyorsításától remélnek megnyugvást.
Gyengül az orosz rubel és a lengyel zloty, egyenesen szakad a dél-afrikai pénz értéke. Kissé drágul az olaj de süllyed az arany.
Shortok hátán emelkedett a FAANG
A FAANG-részvényekre (az amerikai technológiai óriásokra) kötött short üzletek értéke tavaly 40 százalékkal nőtt a Bloomberg szerint. De a lista élén az Alibaba, a China’s Ping An Insurance, a Tesla, az Amazon állnak.