Forrás: Wikimedia Commons |
John J. Hardy szerint az amerikai gazdaság állapotáról szóló belső vita eredményeként több bizonytalanság is felfedezhető a jegyzőkönyvben, például a reál GDP növekedési ütemével, a világgazdaság növekedésével, vagy az aggregált kereslet csökkenésének kockázatával kapcsolatban – ez utóbbi a foglalkoztatottság alakulására van közvetlen hatással, közölte az elemző a Privátbankár.hu-val.
Tűkön ülnek, vagy hagynák a fenébe?
A felsoroltak azonban nem arra utalnak, hogy a Fed különösebben várná a következő kamatemelést. A Saxo elemzője szerint az amerikai jegybank jó eséllyel ki akar szállni abból az egyre mélyebbre húzó spirálból, amit a korábbi kamatvágások és a mennyiségi könnyítési csomagok eredményeztek. Többet majd Janet Yellen jövő heti beszédétől várhatunk, remélhetőleg itt szólni fog a fiskális eszközökről, az adósságcsökkentésről és a Fed eszköztáráról is.
Így alakult az EUR-USD árfolyam az elmúlt héten. A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Hogy hat mindez a dollárra?
A Brexit-sokkot mindenesetre sikerült leráznia magáról az euró-dollár keresztárfolyamnak, ami a hét első felében elhagyta az 1,1200/50-es ellenállási zónát, és a szavazás utáni új magasságokba emelkedett, megközelítve a népszavazás előtti 1.1400-as ellenállási szintet. Ha azonban Janet Yellen nem ad megfelelő iránymutatást a dollár kapcsán jövő pénteken, akkor a piac még nagyobb jelentőséget fog tulajdonítani a két héttel rákövetkező, szeptember 8-i EKB-ülésnek.