5p

Az európai tőzsdéken picike az emelkedés, mivel London és New York zárva tart. A BUX azonban szépen megy fel, ráadásul mind a négy vezető részvény pluszban áll és néhány közepes cég is kiválóan teljesít. A forint erős, az arany megint megmozdult. Richter-céláremelés érkezett, jó volt a negyedév a Nyomdánál, durva lenne, ha Musk tényleg ennyit keresne.

Enyhén emelkedő árfolyamok jellemzőek ma Európában, a német és francia index kissé felfelé, a brit pedig lefelé mozdult el. Ma az USA tőzsdéi ünnepnap, a londoni piacok pedig bankszünnap miatt zárva tartanak. Emiatt szerény forgalom és mérsékelt ármozgás valószínű, ez látjuk már az európai kereskedésben. Ázsiában jobb volt a hangulat, egy százalék körüli indexemelkedésekkel.

A piacok a pénteki, a személyi fogyasztási kiadásokra (PCE) vonatkozó inflációs adatra várnak, amely a Fed is által preferált fontos mérőszám. Az előrejelzések szerint áprilisban éves szinten 2,8 százalékos lehetett az áremelkedés. Az eurózóna inflációja is pénteken esedékes, várhatóan 2,5 százalékra történő emelkedése sem akadályozhatja meg az EKB-t abban, hogy a jövő héten kamatot csökkentsen. A piacok 88 százalékos esélyt adnak erre a június 6-i ülésen.

A BUX index egy éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A BUX index egy éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Richter-céláremelés érkezett

A BUX index felülteljesítő Európában, 0,7 százalékkal emelkedik, a jó hangulat általános. A Mol ugyanis 1,0, a Richter 0,8, az OTP és a Telekom 0,2 százalékkal megy fel. Három-négy százalékos pluszban van több közepes vagy kisebb cég is, mint az ANY Nyomda, az Alteo vagy a Rába.

Céláremelés érkezett a Richterre, a Jefferies 11 700 forintról 12 863 forintra emelt (12 havi időtávra), az ajánlás változatlanul vétel. Nagyot esik a BÉT-en a BÉT részvénye, több, mint hét százalékot.

Erős forint, dráguló nyersanyagok

Az euró/forint 384,70, ami harminc filléres emelkedés ugyan péntek estéhez képest, de ehhez tudni kell, hogy a múlt hét végén újabb forinterősödés indult be. Vagyis az euró viszonylag olcsó az utóbbi hetek szintjeihez képest, de a múlt hét zömét is efelett töltötte.

Árfolyamok és grafikonok

Az energiahordozók közül a Brent olaj fél, az európai földgáz pedig két százalék körüli pluszban van. A piacok az OPEC+ szervezet június 2-i ülését várták, ahol az olajkitermelők várhatóan megvitatják az önkéntes kibocsátáscsökkentés fenntartását az év hátralévő részében is. Újra emelkedik az arany a múlt heti esések után, fél százalékkal 2346 dollárig. Drágulnak az ipari fémek is, közülük az ezüst és az alumínium több, mint másfél százalékkal, a réz fél százalékkal.

Jó negyedév a Nyomdánál

Erősen zárult az első negyedév a Nyomda számára, az előző évhez képest 59 százalékos bevételnövekedést ért el, ezzel 17,8 milliárd forintra bővült a nettó árbevétele – írta a K&H Értékpapír. A szegmensek közül a biztonsági termékek és megoldások forgalma nőtt a legnagyobb mértékben, több mint duplázódott. A “megszemélyesítés” ág bevétele is 14 százalékkal növekedett.

Az exportbevételek aránya az első negyedév során is növekedést mutatott, így a Nyomda bevételeinek már 59 százaléka külföldi piacokról folyt be. A negyedév végén így 1,97 milliárd forintos profit mutatkozott a nettóeredmény-soron, ami több mint háromszorosa az egy évvel ezelőttinek.

Ez pedig a várható osztalék kapcsán is jó hír írta a brókercég.

Idén szigorú maradhat az EKB

Az EKB vezető közgazdásza, Philip Lane szerint júniusban ugyan ténylegesen megkezdődhet a kamatcsökkentési ciklus, de az idei évben még megszorító jellegű, restriktív monetáris politikát kell fenntartani – foglalta össze az Erste Befektetési Zrt.

A jelenlegi piaci árfolyamok három 25 bázispontos kamatcsökkentést áraznak, így év végére 3,75 százalék lehet az alapkamat. Ez a jelenlegi inflációs környezetben még mindig pozitív reálkamatot jelent, vagyis úgy tűnik, hogy a piaci várakozások összhangban lehetnek a jegybank céljával.

Ne bánkódjunk Japán miatt

A japán részvények emelkedése jelentősen lelassult ugyan 2024 első negyedéve után, de a Goldman Sachs elemzõi szerint nincs ok a pesszimizmusra. A Nikkei 225 index az első negyedévben 41 088 pontos rekordjára ért, azóta azonban esett és 40 ezer alatt ragadt, amit “a japán jen gyengesége, a lassú gazdaság és a gyenge fogyasztói kiadások miatti aggodalmak keveréke okozott”.

A kínai CSI 300 és a jappán Nikkei 225 index, öt év. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A kínai CSI 300 és a jappán Nikkei 225 index, öt év. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Az elemzők szerint a részvényárfolyamok csökkenését valószínűleg ellensúlyozni fogja a nyereségek felfelé történő felülvizsgálatával kapcsolatos optimizmus. Sok új befektető ugyanis nem tudja, hogy a japán vállalatok előrejelzései rendszeresen a pesszimista oldal felé tévednek. (A japán részvények erősödése rengeteg új külföldi befektetőt vonzott a piacra.) A részvény-visszavásárlási bejelentések jelentős növekedése pedig különösen figyelemre méltó jó jel.

Durva lenne, ha Musk tényleg ennyit keresne

A Glass Lewis tanácsadócsoport azt javasolta, hogy a Tesla részvényesei utasítsák el az Elon Musk vezérigazgató számára javasolt sok milliárd dolláros kompenzációs csomagot az elektromos autógyártó jövő hónapban esedékes közgyűlésén. A Wall Street Journal szerint a nemrégiben 46 milliárd dollárra értékelt fizetési megállapodást egy 71 oldalas jelentésben túlzottnak tartják, tisztán dolláralapon és a lehíváskor jelentkező hígító hatás szempontjából is.

A Tesla igazgatótanácsa eredetileg egy mintegy 55,8 milliárd dollár értékű bércsomagot hagyott jóvá 2018-ban, de azt januárban az amerikai Delaware államban egy bíró érvénytelenítette. A múlt hónapban a vállalat bemutatott egy új megállapodás-tervezetet, amely tíz évre szóló részvényopciókat tartalmaz.

Musk potenciális javadalmazásának nagy összegét az indokolja, hogy a Tesla ambiciózus bevételi és részvényárfolyam-célokat teljesített a vezetése alatt - mondta nemrég a Reutersnek Robyn Denholm, a Tesla igazgatótanácsának elnöke.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 17815 17755 17900 +0,71% 17815 17825 6 198 488 725 HUF 2024-06-26 16:36:33
MOL 2844 2836 2856 -0,42% 2844 2848 709 702 070 HUF 2024-06-26 16:36:08
MTELEKOM 1024 1014 1034 0,00% 1024 1028 588 935 302 HUF 2024-06-26 16:36:06
RICHTER 9615 9450 9640 +1,58% 9610 9615 1 564 297 610 HUF 2024-06-26 16:36:30
OPUS 426 422 426 +0,35% 426 426 92 155 168 HUF 2024-06-26 16:36:15
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A Volkswagen esésnek indult, de a BUX még emelkedik
Bózsó Péter | 2024. június 26. 12:10
A tegnapi Volkswagen befektetés bejelentése után esik a német autógyártó ára. A nemzetközi piac a pénteki amerikai adatokra vár, és bizonytalan. A BUX továbbra is erősödik, főleg az OTP-nek és a Richternek köszönhetően. A forint gyengült, de már kapaszkodik vissza.
Részvény / Deviza / Áru Nyaraláshoz váltana eurót? Pocsék hírünk van!
Privátbankár.hu | 2024. június 25. 19:19
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben kedden kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Megint összejött egy rekord Budapesten
Privátbankár.hu | 2024. június 25. 18:19
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 273,41 pontos, 0,39 százalékos emelkedéssel, 70 647,04 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Ok nélkül erősödött a forint, mindjárt 3000 lesz az arany?
Eidenpenz József | 2024. június 25. 12:14
Az európai tőzsdék ismét lefelé fordultak, két német cégről is rossz hír érkezett, az USA-ban viszont inkább javulás valószínű. A BUX stagnál, az OTP és a Mol mozgása kioltja egymást. Egy nagybank szerint rövidesen háromezer dollár lehet az arany, ha a kamatcsökkentések megindulnak. Damoklész kardja lesújtott a bitcoinra két hatalmas eladó tétel formájában.
Részvény / Deviza / Áru Elkezd repülőjegyeket nézegetni, ha megtudja, mennyiért mérik az eurót
Privátbankár.hu | 2024. június 25. 07:31
Menetel a forint.
Részvény / Deviza / Áru Méregbe gurul, hogy miért reggel váltott eurót
Privátbankár.hu | 2024. június 24. 19:03
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Ma a Magyar Telekom mutatta az irányt a parketten
Privátbankár.hu | 2024. június 24. 17:53
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 5,29 pontos, 0,01 százalékos csökkenéssel, 70 373,63 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Szorgosan veszi magát a Telekom, erősen szenved a bitcoin
Eidenpenz József | 2024. június 24. 12:13
Pluszokat látunk az európai tőzsdéken, a BUX is további visszafogott emelkedést tud felmutatni, valamicskét a forint is erősödött. Nagy mennyiségű saját részvényt vásárolt a Telekom, folytatja a vételeket az OTP is. Újra felfedezhetik a hazai börzét a külföldiek, mert igen olcsók a magyar papírok. Szenved a bitcoin, de más kriptovaluták sokkal jobban.
Részvény / Deviza / Áru Ezt kapta most a forint
Privátbankár.hu | 2024. június 24. 06:44
Az euró valamivel 397 forint alól, a dollár 371 foirnt feletti szintről kezdi a hetet. 
Részvény / Deviza / Áru Még többet érhet az OTP? Mit lép most a Richter?
Privátbankár.hu | 2024. június 23. 11:17
Akár tovább is emelkedhet a BUX index a jövő héten.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG