Ilyet is ritkán mondunk, hogy szerencsére csak két százalékkal esett a BUX index, mivel a többi európai mutató sokkal nagyobbat. A Mol 2,5 százalékkal 12 880 forintra, az OTP 2,2 százalékkal 5714 forintra, a Richter 1,7 százalékkal 5375-re esett, a Magyar Telekom öt forinttal 395-re süllyedt. A Pannergy 4,3 százalékkal esett.
Ez a két százalék a nyugat-európai és észak-amerikai indexekhez képest még egész jó eredmény, az EuroStoxx 50 index 3,2 százalékkal, a francia és a brit index 3,4-3,5 százalékkal, a német DAX pedig 2,8 százalékkal esett. Az USA-ban az S&P 500 és a Nasdaq indexek kevéssel hat óra előtt 2,7 százalék körüli mínuszban voltak.
A Zurich Insurance Group 11,6 százalékkal esett Svájcban, miután rossz várható eredményekről számolt be. A Royal Dutch Shell és a Chevron olajvállalatok 5-6 százalékkal, a Glencore nyersanyagcég több mint tíz százalékkal esett. Csúnyán néztek ki az európai autógyártók, köztük főleg a Volkswagen öt és a Fiat hét százalékos eséssel.
A bankokat is jól elintézték: a Deutsche Bank hat, a Santander öt százalékkal esett, a Morgan Stanley és a Bank of America is öt százalék közötti mínuszban volt nemrég. A legutóbbi gyorsjelentések az USA-ban a jelek szerint nem sikerültek jól, ennek tudható be több bank és az IBM átlagon felüli esése is. Az amerikai infláció is alacsony lett, ami bizonytalanságot okozott a további amerikai kamatpolitikával kapcsolatban.
A kőolaj ára minden képzeletet alulmúl, a WTI típusú olaj éppen ezekben a percekben törte át a 28 dolláros szintet, a Brent pedig a 27,50 dolláros határt ostromolja. Az arany, a végső menedék viszont másfél százalékkal 1100 dollár fölé emelkedett.
Az olajáresés miatt persze sok „nyersanyag-deviza” is rohamosan gyengül, az orosz rubel például vagy négy százalékkal, így már majdnem 82 rubelt kell adni egy dollárért. Ennyi még sohasem volt az árfolyam.