Amerikában a részvények iránti érdeklődés szakadatlan, függetlenül az új elnök szokatlan lépéseitől, vagy talán éppen azért. Lehet, hogy sokan short pozíciókat nyitnak, arra számítva, hogy a sok meglepő intézkedéstől és nyilatkozattól majd mégiscsak esni fognak az árak, hisz a tőzsde elvileg nem szereti a bizonytalanságot. További eladók híján azonban a shortosoknak zárniuk kell, feljebb hajtva az árakat.
Nasdaq Composite |
Ugyanakkor az eddig megjelenő negyedéves eredmények sem rosszak, a pénzkínálat is bőséges (még mindig csak 0,5-0,75 a kamatszint), és a trend ebben a hónapban pont 8 éves (nálunk 2009 márciusában volt az elhíresült mélypont, de a legtöbb piac már februárban fordult). Pénteken az S&P 500 és a Nasdaq Composite mindenesetre egyaránt 1-2 pontra megközelítette a pár napja elért történelmi csúcsokat.
Ázsiában is emelkedtek a piacok fél százalék körül, és Európa noha pesszimistán indított, az indexek ledolgozták kezdeti veszteségeiket. A BÉT-en a Richter 2,75 százalékkal esik a negyedéves eredmény közzététele után, 6260 forintig.
Nagyot emelkedett az arany, 1227 dollárig, ezzel ledolgozta a tavaly szeptember-december közti esés felét. Megint kevesebb, mint 4 török lírát kell adni egy euróért, ezzel úgy tűnik, a líra hosszú gyengülő trendje megszakadt. Változatlanul jó formában a zloty: eurónként már csak 4,295 az árfolyam, míg a forint alig mozdul, 309,5 az euróhoz képest.
Euró/lengyel zloty Friss árfolyamok>>> |