Mi történt?
A Duna House örzsrészvényei 2015. október 28-án kerültek fel a BÉT terméklistájára. A részvények nyilvános értékesítése tavaly november elején kezdődött, a társaság azonban az értékesítés felfüggesztését kérte. Ennek hátteréről részleteket ebben és ebben a cikkünkben olvashat.
Lengyelországra fókuszáltak
A Duna House most azt közölte a Privátbankárral: újra a tőzsdére készülnek.
A közleményük szerint a cégcsoport a visszalépés ellenére megvalósította üzleti céljait. A tervezett tőkebevonástól függetlenül létrejött egy lengyelországi akvizíció – megvették a legnagyobb ottani ingatlanközvetítő franchise hálózatot –, amelyet végül banki finanszírozással és részvényekkel oldottak meg. Engedélyt kapott egy alapkezelőjük is, és - a Duna House ingatlanközvetítő mellett - az újonnan indított SMART ingatlanközvetítő hálózat is ígéretes ütemben növekszik. Ezeken felül lakásfejlesztéseket is indított a cégcsoport. Jelenleg 4 telken, összesen 4-500 lakásos projektben van benne, melyekből már van, amelyre építési engedéllyel rendelkezik. Ezeknek jelentős hozzáadott értéke lesz várhatóan csoport szinten az eredményre.
Guy és Doron Dymschiz, a Duna House csoport társ-vezérigazgatói és alapító társtulajdonosai a csoport és a Budapesti Értéktőzsde sajtótájékoztatóján 2015. november 2-án. MTI Fotó: Kovács Attila |
A lengyel tranzakció tehát jelentős mértékben tud majd hozzájárulni a cégcsoport eredménynövekedéséhez a következő 3-5 évben - áll a közleményben.
Erősebbek, mint egy éve
A cégcsoport hasonló méretű tőzsdei tranzakciót tervez, mint legutóbb, és szintén vegyes, nyilvános (lakossági) és zártkörű (intézményi) kibocsátást akar, de több fontos kérdésről még nincs döntés. A tulajdonosok véleménye szerint a cégcsoport erősebb, nagyobb növekedési potenciállal bír, mint tavaly a kibocsátás előtti időszakban.