A tőzsde újranyitását már több alkalommal is elhalasztották a január 27-i bezárása óta, tartva a befektetők pánikszerű menekülésétől és az árfolyamok összeomlásától. Annál is inkább, mivel a zavargások idején a külföldiek ezrével hagyták el az országot. A tőzsde mértékadó indexe az EGX30 a bezárást megelőző két nap alatt 17 százalékkal zuhant.
Egyiptom ugyan túljutott a politikai válság közvetlen veszélyén, de a demonstrációk nem szűntek meg teljesen, a nyugalom nem állt helyre, a különféle politikai csoportok szószólói gyorsabb reformokat követelnek a katonai kormányzattól.
A tőzsde megnyitását bejelentő kormányközleményt felbolydulás fogadta az egyiptomi fővárosban. A MENA egyiptomi hírügynökség jelentése szerint több százan gyűltek össze a tőzsde épülete előtt a tőzsde zárva tartását követelve a katonai kormánytól.
Líbia szép csendben terjeszkedett az EU-ban |
A MENA hírügynökség értesülése szerint szaúd-arábiai befektetők arra kérték fel kormányukat, hogy pénzügyi erejével segítsen helyreállítani a befektetői bizalmat a kairói tőzsdén.
Miniszteri rendelet tiltja az arany kivitelét Egyiptomból minden formában, beleértve az ékszert és a dísztárgyakat is - közölte a MENA. "A rendkívüli helyzetre tekintettel meghozott döntés az ország gazdasági stabilitásának megőrzését szolgálja a helyzet stabilizálódásáig" - áll az egyiptomi hírügynökség közleményében.
A rendelet 2011. június 30-ig hatályos.
Az ország legfőbb bevételi forrásai, a turizmus és a külföldi befektetések jelentősen megcsappantak a Hoszni Mubarak elnök megbuktatásához vezető zavargások alatt és azt követően, ami komoly nyomás alá helyezte az ország devizáját.
MTI