Vélhetően az MNB hivatalos és nem hivatalos nyilatkozatai gyengítik a héten a forintot, amelyekben új, közelebbről meg nem nevezett nem konvencionális eszközökről és az NHP egyfajta átmeneti meghosszabbításáról volt szó. Ma ismét nagyot erősödött a dollár, július óta nem látott szintre. Ezzel párhuzamosan gyengült az euró majdnem minden devizához képest, a fő kivétel a forint.
Míg a lengyel zloty, az orosz rubel, a török líra, a svájci frank vagy a brazil reál napról napra erősebb az euróhoz képest, addig a forint egyre gyengébb. Ma 314,70 forintnál volt a csúcs, innét 314,30-ig esett vissza az árfolyam, ami újabb fél százalék körüli forintgyengülést jelent.
A Mol sem akart lemaradni
A BUX index viszont remekelt, két százalékos emelkedéssel ismét a 22 ezres határ fölé ugrott. A legnagyobb mértékben, 3,2 százalékkal a Richter emelkedett a kedvező gyorsjelentése nyomán, eléggé megközelítette az 5000 forintos határt is, majd kissé lejjebb, 4877 forinton zárt.
A Mol sem sokkal maradt azonban le, 3,1 százalékkal 13 200-ra emelkedett, amiben lehetett szerepe a kőolajárak előző napi ralijának. Az OTP egy százalékkal drágult, a Telekom pedig csupán egy forinttal esett.
A Tesla a nagy haszonélvező
Az olajár azonban ma már mínuszban volt, estére nem is kicsit, három százalék körüli mértékben esett. Az arany és más fémek is mínuszban jártak, sőt az amerikai részvénypiacok mínuszos nyitását is azzal indokolták, hogy a kedden ralizó nyersanyagvállalatok szerdán visszaestek.
Reggel a távol-keleti, majd nap közben az európai tőzsdék alapvetően jó hangulatban voltak, a francia CAC-40 index 0,3, a brit FTSE-100 0,5 százalékos pluszban zárt. A DAX viszont egy százalékos mínuszban, aminek a Volkswagen volt a fő oka: az újabb, ezúttal szén-dioxiddal kapcsolatos rendellenességek hírére az elsőbbségi részvény majdnem tíz százalékot esett, 100 euróra.
A többi német autógyár részvényét is megviselték a hírek. A Tesla viszont több mint tíz százalékos pluszban volt este hat körül.