Ma szavaz a görög parlament az elfogadott program legfontosabb pontjainak azonnali törvénybe iktatásáról, ez a feltétele, hogy továbbléphessen a harmadik mentőcsomag tárgyalása, és ami még fontosabb, hogy valami pénzhez jusson az ország az újabb fizetési kötelezettségei előtt. Így most Európában a tőzsdék meg sem moccannak, aki nem ment nyaralni, az békésen várakozik. Ugyanez történik itthon is a BUX szintjén, a részvények közül ugyanakkor a Mol ismét erőt mutat közel 1 százalékos emelkedéssel, a Telekom viszont gyengélkedik: 393 forintig esett.
Nasdaq Composite, több évtized. Duplacsúcs marad vagy kitörés lesz? |
Amerikában tegnap még tartott az emelkedés, ami érthető is az követően, hogy a legnagyobb index, az S&P 500 egy tankönyvi álletörést produkált a 200 napos mozgóátlag alá. Most újra 2100 pont felett jár, a Nasdaq pedig ismét a csúcsokhoz közelít, 5100 ponton áll. Ismét aktuális lett az év kérdése, miszerint kitör-e az index a 15 éves bázisból, vagy duplacsúcsot állít be.
Kína, B-részvények, egy év. |
Kínában tovább folytatódott a zuhanás. A lufi kipukkadt, ereszt, és ezt semmilyen erő nem tudja meggátolni, a piaccal nem lehet ellenkezni. A Sanghaj Kompozit 3 százalékkal 3800 pontra esett, ami egyébként még nem is olyan vészes az 5 ezres tetőzés után, hisz a lufi valahol 2 ezer pont környékén indult. A B-részvények indexe 7,5 százalékkal 335 pontra zuhant, itt nagyobb az ingadozás, kevésbé avatkoznak be a hatóságok, miután inkább a külföldi részvényesek a dominánsak
Az olaj magához tért a tegnapi sokk után, melyet az iráni megállapodás okozott. Valószínűleg sokan nyitottak shortot, a megállapodásra várva, ők most zsebre teszik a nyereséget, kissé feljebb hajtva az árat. A WTI 53, a Brent 58 dollárig jött fel. Az arany egyre inkább letapad 1150 dollár közelébe, ha ez tartósan így marad, új többéves mélypont is elképzelhető, sőt akár a három számjegyű tartomány is képbe kerülhet.