A német DAX index kora este 2,6 százalékos esésben volt, az EuroStoox 50 összeurópai index is 2,3 százalékkal süllyedt. Az amerikai tőzsdék is jelentős, 0,7-0,9 százalékos mínusznál tartottak magyar idő szerint hat körül.
Mi még egészen jól megúsztuk, a BUX index csak egy százalék körüli mértékben esett, még leginkább a Richter tartotta magát. A gyógyszerrészvény 0,4 százalékkal süllyedt, a többi három fontos papír – OTP, Mol, Magyar Telekom – 1,2-1,4 százalékkal zárt lejjebb.
További árfolyamok>>>>>> |
Mol-ügyben volt ugyan hír, a horvátoknál ítélet született, ám hogy ennek kellene-e lennie hatása az árfolyamra, és milyennek, az kérdéses.
A mi kis forintunk – egyébként a lengyel zlotyval és a román lejjel együtt – erősödni tudott, a pénteki 311,50 forint körüli árfolyam hétfő estig 309,50-re apadt. Zöld volt még a rubel, a török líra árfolyama is, ami persze azt jelenti, hogy elég rendesen gyengültek ezek a kockázatos devizák. A dollár a hajnali 0,0970-ről 1,1110-re gyengült az euróval szemben.
A gyengébb dollár általában magasabb nyersanyagárakat szokott jelenteni, de most erről szó sem volt: a WTI típusú olaj 1,1, a Brent 1,8 százalékkal, a réz 1,5 százalékkal gyengült, az arany és az ezüst ezúttal úgy-ahogy tartották magukat.
A gyengülés jeleit mutathatja a forint – írja az Erste Befektetési Zrt. „A 20 napos mozgóátlag és az euró erősödése egyelőre megállította a további forintleértékelődést, de a régiós devizák sérülékenységét elnézve a következő napokban több esély mutatkozik a 312,6-as ellenállás leküzdésére, mintsem a 306,4-nél található 100 napos mozgóátlag visszatesztelésére” – írja a piacvezető brókercég.
További árfolyamok>>>>>>>> |