14:15
A BUX visszanyert valamit a délelőtti zuhanásból, negyed 3-kor 3 és fél százalékos mínuszban állt. A vezető részvények közül az OTP szedte össze magát leginkább, a bankpapír 1,8 százalékos mínusznál járt. A Mol továbbra is a leggyengébben szereplő bluechip, 5 százalékkal tegnapi záróára alatt 16800 ponton áll. A Richter a reggeli jó hír ellenére 4 százalék fölötti mínusznál tart, a Telekom pedig 2 százaléknál.
Kuti Ákos, az Equilor elemzője szerint a konkrét hírek már nem tudják tompítani a piacokon az esést, az adósságproblémákkal küzdő államoknak kell olyan hiteles programokat bejelenteni, amely a jelentős adósság és a gazdasági növekedési kilátások romlása közül legalább az egyikre megoldást kínálnak.
11:15
Budapesti helyzetkép negyed 12-kor. A zuhanást a Mol vezeti, 7 százalék fölötti mínuszban áll az olajpapír. Európaszerte az energiacégek részvényei szenvednek leginkább, mivel az olajárak a világgazdasági teljesítményének várható lassulása és az emiatt fellépő csökkenő nyersanyag-szükséglet okán meredeken esnek.
A devizapiacon is tombol a kockázatkerülés, a 264 fölött beállított új svájci frank-rekordot az OTP szenvedheti meg leginkább, ilyen döbbenetes árfolyam mellett jelentősen bővülhet a problémás hitelek állománya.
10:15
A kezdeti emelkedést sokan használták ki arra, hogy újra az eladás gombra csapjanak. 10 órakor már 2 százalék körüli mínuszban állt a BUX, az A kategóriában pirosra váltottak a változásjelzők. A bluechipek közül az OTP vezeti a csökkenést -2,3 százalékkal, a Richter 2, a Mol és a Telekom 1 százalékot veszített értékéből.
Negyven percig tartott az európai tőzsdemutatók reggeli emelkedése is, majd az indexek komoly mínuszba fordultak. A kezdeti trenden az energiaipari részvények gyengülése fordított, miután csökkenni kezdett a nyersolaj világpiaci ára. A kereskedés első bő harminc percében a vezető európai tőzsdemutatók jóval egy százalék fölötti pluszban álltak, 10 órakor azonban a FTSE-100 3,7 százalékos, a DAX 3,2 százalékos, a CAC-40 2,4 százalékos veszteségben állt.
Kedden röviddel 10 óra előtt az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,81 dollár csökkenéssel 101,93 dolláron állt. Egy hete kedden a Brent 116,46 dolláron zárt.
09:15
A várt jelentős veszteségek helyett vegyes árfolyamokkal indult a kereskedés kedden a főbb európai tőzsdéken. A kereskedés kezdetén a londoni FTSE-100 index 0,57 százalékos, a frankfurti Xetra DAX index 0,70 százalékos veszteséget, a párizsi CAC-40 index 0,20 százalékos nyereséget mutatott.
A BÉT-en is alapos meglepetés született: 42 pontos emelkedéssel, 19154,42 ponton nyitott a BUX, azaz a hétfői záró értékéhez képest 0,22 százalékkal erősödött. Az első percekben tovább nőtt az előny, ez főleg annak köszönhető, hogy a 4600 alatti szinten erős vevői érdeklődés jelentkezett az OTP részvények iránt: a bankpapírok negyed óra után 2 százalékos erősödésben jártak, a Mol hamarosan felzárkózott, közel 3 százalékos emelkedéssel. A bluechipek közül csak a Magyar Telekom kezdett mínuszban, negyed 10-kor fél százalék körül járt az esés.
A 40 millió dolláros per megnyeréséről jelentést adó Richterrel fél százalékos pluszban kereskedtek negyed 10-kor.
Privátbankár