A feltörekvő részvénypiacok alulteljesítése igazából nem idén, hanem 2011 elején kezdődött, de csak 2013-ban vált nyilvánvalóvá, amikor az emelkedő fejlett tőzsdék állva hagyták a gyengülő devizáktól, magasabb állampapírhozamoktól sújtott fejlődő piacokat. Az utolsó szakasz a tapering jegyében telik immár tavaly december óta, amikor is először hangzott el FOMC meeting-en a QE csökkentés lehetősége - írja friss bejegyzésében a Totalreturn blogon Loncsák András, az Aegon Alapkezelő vezető vagyonkezelője.
A legutóbbi hetek piaci folyamatai alapján azonban az eddigi minták megváltozni látszanak, és néha már látunk pozitív, kockázatkereső piaci reakciót jó makro adatra is - pedig a jó makroadatok közelebb visznek minket a pénznyomda leállításához.
A taperingtól való félelem már olyan hosszú ideje meghatározza a befektetői környezetet, hogy éppenséggel akár már be is épülhetett a várakozásokba, pozíciókba, így a kötvényvásárlás-csökkentés tényleges bejelentése az ellenkező hatást is kiválthatja - írja Loncsák András.
Vajon valóban olcsók a fejlődő piaci részvények? Folytatás a Totalreturn blogon >>