Nem teljesen világos, hogy mi okozza azt az erős vételi kedvet, ami az amerikai tőzsdenyitás után vitte magával a világ pénz és tőkepiacait. Minden a klasszikus forgatókönyv szerint megy, a dollár esik, a tőzsdék emelkednek, a kőolaj piacán erős korrekció van. Az olaj árát részben a gyenge dollár emeli, részben az, hogy továbbra sem teljesen világos, hogy mi van a Shell egyik mexikói-öbölbeli olajfúrótornyával, amely mellett szivárgást, illetve olajfoltot észleltek. A Shell részvények esnek.
Nem voltak jó hírek makrofronton sem. Újabb emelkedés volt a spanyol és olasz kötvényhozamoknál, ezek megjelenése után ráadásul az egyik portugál bank azt jelentette, hogy további tőkére van szüksége. A rossz hírek ellenére tartotta magát az euró, erősödött a dollárral szemben, igaz az amerikai hírek éppen a dollárt csonkolták.
A legrosszabb, egyben legfontosabb hír az Egyesült Államokból az volt, hogy a vártnál lényegesen többen igényeltek első alkalommal munkanélküli segélyt a múlt héten. A munkanélküli segélyért először fordulók száma közel egy éve legnagyobb mértékben, 13 ezerrel 380 ezerre nőtt az április 7-vel záródott héten. A szakértők ezer fős növekedést vártak. Az irányzatot pontosabban mutató négyhetes mozgóátlag 4250-nel 368.500-ra emelkedett. A 306 millió lakosú országban a munkanélküliségi ráta 8,2 százalékra, közel három éve legalacsonyabb szintre csökkent márciusban a februári 8,3 százalék után. A Fed 2012-re átlagosan 8,2 százalékos munkanélküliséget vár.
Egy másik adat szerint közel három éve legnagyobb mértékben csökkent az Egyesült Államok külkereskedelmi mérlegének hiánya februárban. Ebben a rekordnagyságú export mellett az játszott szerepet, hogy az Egyesült Államok kevesebb nyersolajat és kínai terméket importált. Egy harmadik adat pedig arról számolt be, hogy az amerikai termelői árak stagnáltak márciusban az előző hónaphoz képest a szakértők által várt emelkedés helyett.
Nem teljesen világos, hogy mi okozta a forint erősödését, a hazai deviza ugyanis ismét messze került az euróval szembeni 300-as szinttől annak ellenére, hogy a kormányzati kommunikáció az IMF/EU tárgyalásról egyre jobban idegesíti a piaci szereplőket, akik már konkrétumokat akarnak, nem beszédet. Ráadásul az NGM két napja bejelentette, hogy nem április 15.-én, hanem 15-e és 30-a között hozza nyilvánosságra a konvergencia-programot. A legújabb ötletelés témája a tranzakciós adó, amiről továbbra sem tudni a végleges döntést.
A piacokon tapasztalható erős volatilitás a szereplők egyre fokozódó idegességére és tanácstalanságára utal. Az eurózóna, Kína és Amerika rossz híreit egyelőre úgy tűnik felejtethetik az amerikai gyorsjelentések számai.