5p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ma is új történelmi csúcsot ütött az euró és a dollár árfolyama, de csak pár fillérrel ment a tegnapi fölé. A gázár pedig keveset változik, a dollár is csendesen oldalazik, a piacok a délutáni amerikai inflációs adatra várnak. A magyar részvények értékeltsége 17 éves mélypont közelében áll.

Az európai tőzsdék mérsékleten optimisták ma, a német index 0,7, a francia 0,3, a brit 0,1 százalékkal megy fel. Hasonló pluszban vannak az amerikai indexek futures értékei is. A legutóbbi Fed-ülés aktáinak tegnapi közzététele rontotta a hangulatot a piacon, mert inkább azt ehetett belőle kiolvasni, hogy az intézmény makacsul kitarthat az infláció elleni harc (a magasabb kamatok) mellett.

Ma fontos amerikai inflációs adat érkezik délután, amire nagyon figyelnek a piacok, hiszen a kamatemelési ciklussal kapcsolatban fontos információt hordozhat. A legutóbbi hasonló adat rosszabb lett a vártnál, és jelentős eséseket okozott a kockázatosabb eszközök piacain. A tegnap közzétett USA termelői árindex is valamivel jobban emelkedett a becsültnél.

Kilőtt a Richter

Európában aggódnak a Bank of England miatt is, amely a héten befejezheti a rendkívüli kötvényvásárlási akcióját. A német inflációs adat viszont megfelelt az előzetes becsléseknek. Jó hír lehet a német gazdaságnak az is, hogy Franciaország gázszállításokkal segíti.

Itthon a BUX index 0,8 százalékkal megy fel, a Richter 2,0 és az OTP 1,0 százalékos emelkedése húzza. A Mol 0,7, a Masterplast 1,3 százalékkal esik. A Telekom 1,4 százalékkal javít, az Opus 2,0 százalékkal van feljebb.

Árfolyamok és grafikonok

Nyugi van a gázpiacon

Az európai földgáz tőzsdei ára alig változik, Hollandiában 161 euró körül mozog. A kőolaj az elmúlt napok esése után szerény pluszban van, a Brent 93 dollár 20 cent. Az OPEC csökkentette a globális olajkeresletre vonatkozó előrejelzését.

Az árupiaci és devizapiaci mozgásokat tompítja, hogy az amerikai inflációs adatra várva a dollár is alig változik a nemzetközi devizapiacokon.

A HUFEUR árfolyam. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A HUFEUR árfolyam. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Mégis tovább szakad a forint

A mai és egyben történelmi euróárfolyam-rekord 433,965 az Investing.com szerint, a dollár ugyanekkor 447,71-en tetőzött. Jelenleg 432,85 és 445,10 forint a két vezető külföldi deviza árfolyama. Mindez úgy, hogy a nemzetközi devizapiacon, az európai gázpiacon viszonylagos nyugalom honol. Az MNB sem változtatott az egyhetes betéti kamaton, de ezt nem is várták tőle.

Folytatódik a monetáris szigorítás, már csaknem 2600 milliárd forintnyi likviditást köt le az MNB hosszú futamidejű betétje – jelentette be szerdán a jegybank. Ez a forintra nem látszott pozitív hatást gyakorolni. Az amerikai inflációs adat azonban, ha eltér a várakozásoktól, alaposan megmozgathatja a nemzetközi tőkepiacot és a forint árfolyamát is.

Olcsók a magyar részvények?

A BUX-nál a forgalom is nagyon csekély az elmúlt hetekben, az értékeltség pedig nagyon alacsony – írja az Erste Befektetési Zrt.

Legalábbis a két évre előremutató eredményvárakozás szerinti P/E ráta az elmúlt 17 év minimumértékének közelében tartózkodik. Így az eladók már többé-kevésbé eltűntek, míg a vevők a fenti okok, na meg a világban látható recessziós félelmek miatt nem lépnek.

Azaz kivárós a hangulat, esemény-vezérelt a piac, nemcsak Budapesten, hanem a többi tőzsdén is. Az indexek sok esetben fontos technikai támaszszintek környékén ingadoznak – teszik hozzá.

Hullámvasút kezdődik délután? Fotó: Pixabay.com
Hullámvasút kezdődik délután? Fotó: Pixabay.com

Négy dolog mozgathatja meg a kriptovaluta-piacot

Hogyan lehetne vége a jelenlegi medvepiacnak a kriptovaluta-piacon? – teszi fel a kérdést egy szaklap. Szerintük négy tényező is ide vezethet:

  • A Fed Pivot, azaz ha a Federal Reserve monetáris szigorító politikájában fordulat áll be. Jelenleg emeli a kamatlábakat, ami csökkenti a keresletet a gazdaságban és nagy esést okozott a részvények és kriptovaluták árfolyamában. De ha a kamatlábak túl sokáig maradnak túl magasan, az válságot okozhat.
  • A Fintech kriptovaluta-elfogadása. Bár a kriptoeszközök az elmúlt években hatalmasat fejlődtek, még mindig kényelmetlenek az átlagember számára. Nem alakult ki az egyszerű, könnyen használható infrastruktúra a felhasználók tömeges bevonásához. De sok vállalat már felismerte ezt, és felhasználóbarát termékeken dolgozik. Az év elején a PayPal integrálta a kriptopénzeket, a múlt hónapban pedig a Revolut engedélyt kapott arra, hogy az Egyesült Királyságban kriptopénz-szolgáltatásokat kínáljon.
  • A Bitcoin feleződése után kezdődött az összes eddigi kriptopiaci rali. Lehet, hogy így lesz a jövőben is. A következő felezés valamikor 2024 február végén fog bekövetkezni.
  • A központi bankokba vetett bizalom elvesztése. Ez a legspekulatívabb, arra alapoz, hogy az elmúlt hónapokban egyre nyilvánvalóbbá váltak a nagy központi bankok által irányított gazdaságok hiányosságai. A világ legtöbb valutája zuhant az amerikai dollárral szemben. A megélhetési költségek és az árak az egekbe szöktek, a bérek inkább stagnáltak. A Bitcoin és más decentralizált kriptovaluták alkalmasak lehetnek az arany, mint értékmegőrző eszköz helyettesítésére, ha a lakosság elveszíti bizalmát a nemzeti valutákban.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Rossz idők jönnek a tech-szektorban?

A Taiwan Semiconductor tíz százalékkal fogja visszavágni a beruházásait, ami az egész szektorra negatív hatással lehet – írja a KBC Equitas.

Mindez jelzés, hogy alacsonyabb növekedéssel számol a világ legnagyobb gyártója, és ez megerősítheti azokat a várakozásokat, hogy a technológiai szektorban is lassulás jön.

Emellett az amerikai kereskedelmi korlátozások sem segítenek a szektornak. A Taiwan Semiconductor közzétette negyedéves gyorsjelentését is, amelyben felülmúlta az elemzői profitvárakozásokat, de az előrejelzések negatívan érinthetik a részvényárfolyamot.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21630 21260 21650 +0,56% 21610 21630 4 096 247 810 HUF 2024-11-21 14:33:58
MOL 2688 2666 2690 -0,07% 2684 2688 425 036 650 HUF 2024-11-21 14:29:46
MTELEKOM 1222 1210 1222 +0,49% 1220 1222 121 750 744 HUF 2024-11-21 14:24:50
RICHTER 10810 10710 10870 +0,19% 10810 10850 334 525 840 HUF 2024-11-21 14:31:27
OPUS 510 507 512 +0,20% 509 510 7 734 799 HUF 2024-11-21 14:21:47
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Már 411 felett jár az euró, bérrobbanás Németországban
Eidenpenz József | 2024. november 21. 12:33
Részben ismét a dollár lehet a felelős a forint gyengüléséért, de a zlotyhoz képest is gödörben van a hazai deviza. A háborús feszültség nem tesz jót a részvényeknek, miközben szárnyal az arany, a bitcoin, a kőolaj és a földgáz. Céláremelés jött OTP-re és Richterre, bérrobbanás volt az EU-ban. Leválhatna a Mol az orosz olajról?
Részvény / Deviza / Áru Itt már bizonyítottak az észak-koreai katonák — hatalmas lopást vittek véghez
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 10:22
Észak-Korea hackerei állnak a 2019-ben elkövetett 42 millió dolláros Ethereum-rablás mögött – közölte a dél-koreai rendőrség.
Részvény / Deviza / Áru Rohamra indult a forint, de meddig juthat?
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 08:09
Erősödéssel indította a napot a forint az euróval szemben, meglátjuk mire lesz ez elég.
Részvény / Deviza / Áru Eláztatta az eső a forintot
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:23
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot villantott az OTP a parketten
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1131,04 pontos, 1,45 százalékos emelkedéssel, 79 096,82 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Jövőre olcsó lehet az üzemanyag, újabb bitcoin-rekordot mértek
Eidenpenz József | 2024. november 20. 12:16
Ismét emelkednek a tőzsdék, a BUX index is visszanyerte a keddi vesztesége egy részét. A forint viszont megint gyengélkedik és ismét közelít az euró a 410-es szinthez. A dollár erősödése és az orosz-ukrán háborús feszültség fokozódása lebeg a piacok feje felett, miközben az Nvidia gyorsjelentését várják. Túlkínálat lesz olajból?
Részvény / Deviza / Áru Visszabújik az ágyba, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 07:31
A forint jóval gyengébben „kelt” szerdán, mint kedden.
Részvény / Deviza / Áru A forint elesett a korai sötétben
Privátbankár.hu | 2024. november 19. 18:24
A forint kedd reggeli lendülete nem tartott ki estéig, kisssé megfáradt.
Részvény / Deviza / Áru Az ukrán rakéták lőtték le a BUX-ot
Privátbankár.hu | 2024. november 19. 17:58
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1287,23 pontos, 1,62 százalékos csökkenéssel, 77 965,78 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Duplázott a BUX index, ezért megy a Tesla
Eidenpenz József | 2024. november 19. 12:29
Elromlott a hangulat a részvénypiacokon, a BUX is szakad, az eddig száguldó OTP húzza le. Fontos gyorsjelentésekre vár a piac, ma a Walmart, holnap az Nvidia következik. Két nagy bankház is szép emelkedést vár 2025-re a részvénypiacon. Egy hír nyomán nagyot ugrott a Tesla.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG