A magyarországi gyógyszerpiac a harmadik negyedév során enyhén tovább növekedett. A szabályozás a cég szempontjából negatív maradt, a gyógyszergyártói befizetések változatlanul jelentős részben fedezik a gyógyszerek társadalombiztosítási támogatását. Egy 2011. július 1-jén hatályba lépett törvénymódosítás visszamenőleges hatállyal megváltoztatta a 2010. évi befizetések kutatási-fejlesztési célra való visszaigénylési jogosultságát oly módon, hogy a társaság várhatóan 50%-os visszaigénylésre lesz jogosult (a korábban hatályos 100%-kal szemben). A módosítás egyúttal megszüntette a 2011. január 1-jét követően felmerült befizetési kötelezettségek visszaigénylésének lehetőségét.
Az értékesítés konszolidált bruttó eredménye az árbevétel 58,5%-át tette ki a harmadik negyedév során, ez 1,1%-ponttal magasabb a bázisnál.
A működés konszolidált általános költségei 3%-kal haladták meg a tavalyi év azonos negyedévének értékét.
A gyógyszergyárakat Magyarországon terhelő 2010. évi befizetési kötelezettségek kutatásfejlesztési célú visszaigénylésének visszamenőleges hatályú megváltoztatása, valamint a 2011. január 1-jét követően felmerült befizetések visszaigénylésének megszüntetése miatt a társaság a harmadik negyedévben 1,8 milliárd forint egyszeri és 0,7 milliárd forint tárgynegyedévi befizetési kötelezettséget, összesen 2,5 milliárd forint ráfordítást számolt el.
A konszolidált üzleti eredmény a harmadik negyedévben 2780 millió forintot tett ki, ez 9%-a az árbevételnek. A forgalom emelkedése és a visszafogott költségek ellenére a megemelkedett hazai gyógyszeripari befizetésekhez kapcsolódó és részben egyszeri ráfordítások miatt ez 27%-os csökkenést jelent a bázishoz képest.
A harmadik negyedév konszolidált pénzügyi és társult eredménye mínusz 396 millió forint. A konszolidált adózott eredmény 2310 millió forint, ami a gyógyszeripari terhek és a negatív pénzügyi eredmény miatt 55%-kal alacsonyabb a bázisnál. A gyógyszeripari terhek egyszeri hatása nélkül számított negyedéves adózott eredmény 19%-os csökkenést mutat a bázishoz képest.
Az első negyedév pozitív, a második, illetve harmadik negyedév negatív pénzügyi eredményének együttes hatásaként a kilenc havi pénzügyi eredmény összesen mínusz 1326 millió forintot mutat. Az EGIS-csoport az üzleti háromnegyedév során 11 525 millió forint adózott eredményt ért el, ami 18%-os csökkenést jelent a tavalyi évhez képest. A gyógyszeripari terhek egyszeri hatása nélkül számított adózott eredmény 11%-os csökkenést mutat a bázishoz képest.
A társaság értékelése szerint a háromnegyedév teljesítménye kedvezőnek minősíthető; a számok az árbevétel szintjén megfeleltek az átlagos piaci várakozásnak, de az üzemi és a nettó eredmény elmaradt a várttól. A Buda-Cash várakozásaihoz képest az üzemi eredmény alig mutat eltérést, a nettó viszont érezhetően gyengébb lett annál.
Privátbankár