(Fotó: INA) |
A világ tőzsdéin tovább tart a jó hangulat, de nem egységesen. Európában a német piac a reformáció napja miatt zárva volt, a francia index 0,2, a brit 0,1 százalékkal emelkedett. Miközben a katalán elnök elmenekült, a spanyol tőzsde egy százalék feletti pluszban is járt, végül 0,7 százalékkal ment fel.
A mai híradások szerint a görögöknek lehet, hogy nem szükséges több mentőcsomag, ezért lehetett, hogy az ottani tőzsdeindex 2,2 százalékkal szárnyalt. A török mutató is 1,5 százalékkal ment fel.
Az USA-ban záporoztak a gyorsjelentések, és sok közülük jó lett, az S&P 500 és a Dow Jones azonban csak 0,1 százalékkal emelkedett. A technológiai papírok sokkal jobban teljesítenek, a Nasdaq 0,4 százalékos pluszban van. Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed két napos tanácskozást kezdett, amitől iránymutatást remélnek a decemberi és későbbi politikájával kapcsolatban. Küszöbön áll az új Fed-elnök kivezetése is, az esélyes Jerome Powell.
Visszapattant a BUX a 40 ezerről
Itthon a BUX index a nap elején, miként hétfőn is, megint megérintette a 40 ezer pontot, kissé túl is haladta, de azután visszaesett, 0,7 százalékos mínuszban zárt. A Mol és az OTP 1,4, illetve 1,2 százalékkal esett 3201-re és 10 780-ra, a Telekom öt forinttal 464-re. A Richter bejelentést tett egy hüvelygyűrűvel kapcsolatos megállapodásról, talán ezért tudott kissé emelkedni, 6650-re.
A tőkeemelés után álló Opus ma is 15 százalékkal száguldott, messze maga után hagyva a tőkeemelés árfolyamát. A forint ma gyengült valamelyest, 311,30 volt az euró, a nap közepén azonban járt 311,65-ön is.
Ennyit hozhat az INA
A Concorde szerint akár 18 százalékkal, 583 forinttal is nőhet a Mol részvényeinek árfolyama, ha a Rosnyeft megvásárolná a Mol INA részesedését – írta a KBC Equitas. A kalkuláció szerint a Mol 2,5 milliárd dollárt kérne az INA-ért, miközben csak megközelítőleg 880 millió dollár van beárazva a Mol árfolyamába. Céláremelés érkezett az OTP-re a Goldman Sachs-tól, 9000 forintról 9300 forintra, ez persze még mindig mélyen a tőzsdei ár alatt van.
Sok volt a pozitív meglepetés
Az S&P 500 index cégeinek mintegy 55 százaléka már közzétette jelentését, és 74 százalékuk az eredmény, 66 százalékuk az eladások terén okozott pozitív meglepetést – írta az Investing.com a Reuters nyomán. Ma olyan órioások voltak az étlapopn, mint a Mastercard, a Pfizer, a Kellogg, az Under Armour, az AK Steel. Zárás után jön például az EA Sports és a United States Steel.
A piac nagyon várja az Apple híreit, főleg az Iphone X-re koncentrálnak majd. A részvény addig is csúcsot csúcsra halmoz, ma már 169 dollár felett jár. Európában a British Petrol (BP) jó eredményei nyomán közel két százalékkal emelkedett, de igazán jól a Ryanair és a Wizzair részvényesei jártak ma. A bankok többségét viszont nem szerették, kivéve a két katalóniai pénzintézetet.
Az olaj rég nem látott szintekre erősödött ma is, a Brent már 61 dollár felett, a WTI pedig 54,50. Nagyot esett viszont az amerikai gáz, 3,5 százalékkal.