8p

A hét nagy kérdéseinek egy része megoldódott ugyan, mint az EU költségvetési csomagja. Másutt, mint a Brexit vagy az amerikai csomag, nagy a bizonytalanság. A járvány is tombol, Németországban szigorúbb lezárások jöhetnek. A tőzsdék így határozott mínuszban vannak, kivéve Budapesten. Egy oltásról kiderült, hogy nem elég hatékony.

Nem jó a hangulat ma a tőzsdéken, az európai indexek eléggé egységesen 0,9 százalék körüli mínuszban vannak. Az amerikai határidős indexek is bő fél százalékkal süllyednek. Itthon a BUX index még tartja magát, fél százalékkal megy fel. A Mol másfél, az OTP fél százalékos emelkedést ért el eddig. A Richter és a Telekom viszont veszít értékéből.

Az utóbbi napokban sokat erősödő forint is gyengül valamelyest, nyolcvan fillérrel drágult az euró, 354,10 az ára. A dollár kis mértékben erősödik az euróhoz képest. Az olaj határozottan emelkedő trendben mozgott az utóbbi napokban, a Brent tegnap átlépte az 50 dollárt is, március óta először. Ma enyhe csökkenést figyelhetünk meg.

Merre tovább, forint?

Tovább erősödhet a forint? – teszi fel a kérdést az Equilor Befektetési Zrt.

A következő szignifikáns támasz 350 forintnál található, az alatti árfolyam esetén a hazai jegybank megemlítheti a további lazítás lehetőségét, ezzel forintgyengülést okozva.

További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók

A Random Capital hírlevele szerint pedig:

A 200 napos mozgóátlagához ért az EURHUF árfolyama, miután 0,8%-ot esett tegnap a devizapár egészen 353,28-ig. Csütörtökön 1,43%-ot esett az USDHUF, 291,1-ig Az USDHUF-ban is jelentős szinthez érkeztünk, a 290-es szint sokszor nyújtott már támaszt az árnak. Ezeknek a szinteknek a letörése azonban jelentős forinterősödést eredményezhet.

Euró és forint (E. J.)
Euró és forint (E. J.)

Mi lehet az oka a mai süllyedésnek?

Az amerikai segélycsomagban még nincs igazi előrelépés. A megállapodás nélküli Brexit eshetősége magas, már Boris Johnson is erről beszélt. Olyan hírek jönnek, mi lesz a teendő a Hard Brexit esetén. Az EKB-nek nem sikerült tegnap az eurót gyengítenie, sőt piaci vélemények szerint megágyazott a további erősödésnek, ami rossz az európai exportőröknek.

Megvan a megállapodás, nem lesz vétó – jelentették be az EU-ban. A piac azonban úgy látszik, ezt is beárazta már, hogy így vagy úgy, de megvalósul az uniós költségvetési csomag. “Az EKB és az EU csúcs is hozta a vártat” – fogalmaz például az Erste Befektetési Zrt.

A piac alagút effektusban van, mint az elemi részecskék a kvantummechanikában. Totálisan átnéznek a járvány okozta lezárásokon, és a dicső jövőt árazzák, ami a jövő év második felében jöhet el. De mivel azt árazzák, ezért a várakozásoknak megfelelő hírekre nem is reagálnak igazán. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy az árazások is elég magasan állnak írja az Erste kommentárja.

Kudarcos oltást jelentettek

A Pfizer-Biontech oltásról az FDA amerikai hatóság tanácsadó testülete pozitívan nyilatkozott tegnap, eszerint az előnyei felülmúlják a kockázatokat. A szert talán már ma engedélyezhetik az Államokban, de legalábbis pár napon belül.

A Sanofi és a GlaxoSmithKline viszont azt mondta, hogy késleltetik adjuváns rekombináns fehérje alapú vakcinaprogramjukat az idősek immunválaszának javítása érdekében írta a Bloomberg. Más értelmezésben ez azt jelenti, a program kudarc, az immunválasz nem volt megfelelő. De azért megpróbálják az oltást 2021 végére működőképessé tenni – írja az N-Tv.de.

A Roche svájci gyógyszerkonszern új, könnyen elvégezhető antigén-tesztet dob piacra, amit év elejétől tízmilliós nagyságrendben gyártanak majd havonta. A teszt engedélyezését kérik az USA-ban is.

A vírus csak arat

Németországban a november elején elrendelt lezárások ellenére új negatív rekordok dőlnek. Majdnem harmincezer új fertőzöttet találtak és majdnem 600 ember halt meg a koronavírussal összefüggésben 24 óra alatt. A német régiók 95 százaléka már különösen fertőzött területnek (“hotspot”-nak) számít. Erősödnek a hangok egy szigorúbb lezárás, karantén iránt. Baden-Württemberg tartomány már úgy döntött, karácsony után meglépi. (További cikkünk a németországi helyzetről.) 

Az amerikai helyzet sem javul, majdnem 3000 halott volt. Ez a második legmagasabb érték, egy nappal korábban 3124 főnél következett az új rekord. Magyarországon is magas a fertőzöttek, kórházba ápoltak és a halálozások száma – derül ki a délelőtt közzétett statisztikákból.

A év bevezetése volt az Airbnb

Az Airbnb-nek sikerült az év tőzsdei bevezetését összehoznia – értékelik egyöntetűen a sajtóban. A részvények kibocsátási ára eleve minden korábbi tervnél és ársávnál magasabb, 68 dollár lett. A kereskedésben azután 144,71 dolláron zárt, több mint dupláján, de a maximumár ráadásul 165 dollár volt.

Ismét másodlagos részvénykibocsátást jelentett be a NIO. A kínai elektromosautó vállalat ezúttal 60 millió darab részvényt bocsát ki. A bejelentést követően a NIO részvények árfolyama 6,1 százalékot zuhant a zárás utáni kereskedésben. Nagy bejelentések érkeztek a Disneytől. A vállalat több nagyszabású filmet jelentett be, melyek egy része a mozikban lesz először látható, más része a vállalat streaming platformján, a Disney+-on írta az Equilor.

Érdekes gyorsjelentések jöttek

Három érdekesebb negyedéves gyorsjelentés is érkezett tegnap Amerikából – írta a KBC Equitas.

Az Adobe rekordévet teljesített, a járvány alatt is sikerült tartani a növekedést, viszont a piaci reakció negatív volt, mínuszban zárt. Az Oracle jelentése viszont hozta a várakozásokat, sőt a következő negyedéves előrejelzés a konszenzust is felülmúlta. A negyedéves osztalék mértékét is fenntartják. Jelentett a nagykereskedelmi szegmensben jelen lévő Costco is, a járvány felpörgette a forgalmat. A cég tisztított bevétel- és profitsoron is felülmúlta a várakozásokat.

Szankciók Törökország ellen?

Az Egyesült Államok szankciókat tervez bevezetni Törökország ellen az S-400 rakéták megvásárlása miatt – írta a Bloomberg.com hírlevele.

Donald Trump elnök, aki régóta hangsúlyozza jó személyes kapcsolatát Recep Tayyip Erdogan török elnökkel, ellenállt a kongresszus kétpárti javaslatának, hogy büntessék Törökországot az Oroszországgal kötött fegyvervásárlási megállapodás miatt. Az Egyesült Államok gondja, hogy az S-400-as rakétarendszert felhasználhatják az F-35 harci repülőgép lopakodó képességeiről szóló információk megszerzésére. További rossz hír Törökország számára, hogy az EU bővíti az utazási tilalmakkal és vagyonbefagyasztással érintett török személyek listáját a Földközi-tenger keleti részének vitatott energiahordozó-kutatásai miatt.

A török líra több mint egy százalékkal veszít ma értékéből. Az utóbbi időben ismét vészesen közeledik történelmi mélypontjához, amit november elején ért el.

 

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21700 21550 21810 +0,42% 0 0 4 053 878 930 HUF 2024-12-18 17:05:01
MOL 2692 2644 2702 +1,13% 0 0 2 171 209 664 HUF 2024-12-18 17:07:08
MTELEKOM 1276 1276 1292 -0,78% 0 0 219 509 812 HUF 2024-12-18 17:05:10
RICHTER 10510 10420 10590 +1,06% 0 0 965 770 820 HUF 2024-12-18 17:12:34
OPUS 502 501 509 -1,38% 0 0 79 116 081 HUF 2024-12-18 17:05:45
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Csak a szemét forgatja, ha meglátja, ami a forinttal történt
Privátbankár.hu | 2024. december 18. 18:56
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru A nemzetközi hangulat tükröződött a budapesti parketten is
Privátbankár.hu | 2024. december 18. 18:05
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 414,11 pontos, 0,53 százalékos emelkedéssel, 79 243,31 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Nincs gáz, van gáz, mégis 410 felett áll az euró
Eidenpenz József | 2024. december 18. 12:47
Jó hangulatban várják a tőzsdék a szerda esti amerikai kamatdöntést, amely az év hátralevő részének legfontosabb eseménye. A BUX átlag feletti mértékben drágul, mindhárom vezető részvényünk szépen teljesít, a forint viszont gyengécske, ismét 410 felett áll az euró. Van elég gáz Európában, gigafúzió készül az autóiparban, 108 ezer dollár felett is járt a bitcoin.
Részvény / Deviza / Áru Tudomást sem vett a forint Matolcsy Györgyék döntéséről
Privátbankár.hu | 2024. december 17. 18:21
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben kedden kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Ritka rossz kedv uralkodott a pesti parketten
Privátbankár.hu | 2024. december 17. 17:49
A vezető részvények mind vesztettek értékükből.
Részvény / Deviza / Áru Már megint gyengül a forint, csak óvatosan a részvényvételekkel!
Eidenpenz József | 2024. december 17. 12:28
Feszülten várják a piacok a szerdai Fed-kamatdöntést, az európai indexek enyhe optimizmussal, az amerikaiak és a BUX inkább pesszimistán. Megint drágul az euró az MNB-kamatdöntés előtt. Újabb szakember int a túlárazottnak látszó részvényektől. Áramlik a tőke a kriptókba.
Részvény / Deviza / Áru Úgy kóvályog a forint, mintha üllő esett volna a fejére
Privátbankár.hu | 2024. december 17. 07:57
Ez nem egy nagy teljesítmény.
Részvény / Deviza / Áru Nagyobbat zuhant a Fidesz, mint a forint
Privátbankár.hu | 2024. december 16. 18:51
Hétfőn vegyesen alakult a forint árfolyama a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon. Az év eleje óta ugyanakkor mindegyikkel szemben gyengült a magyar fizetőeszköz.
Részvény / Deviza / Áru Múlt héten csúcson volt, hétfőn lekonyult a pesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2024. december 16. 18:01
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 445,29 pontos, 0,56 százalékos csökkenéssel 79 720,35 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru A forint sérülékenysége támaszthatja a kamatot, új csúcson a bitcoin
Eidenpenz József | 2024. december 16. 12:31
A gyengécske forint miatt nem számítanak kedden itthon kamatcsökkentésre az elemzők, főleg az amerikai Fed szerdai lépésére várnak a tőzsdék, és makroadatok is jönnek. Az amerikai tőzsdék megint emelkedhetnek, Európában viszont süllyedés jellemző. Már 106 ezer dollár felett is volt a bitcoin, a nagyoktól a kisbefektetők felé áramlik a készlet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG