Nem jó a hangulat ma a tőzsdéken, az európai indexek eléggé egységesen 0,9 százalék körüli mínuszban vannak. Az amerikai határidős indexek is bő fél százalékkal süllyednek. Itthon a BUX index még tartja magát, fél százalékkal megy fel. A Mol másfél, az OTP fél százalékos emelkedést ért el eddig. A Richter és a Telekom viszont veszít értékéből.
Az utóbbi napokban sokat erősödő forint is gyengül valamelyest, nyolcvan fillérrel drágult az euró, 354,10 az ára. A dollár kis mértékben erősödik az euróhoz képest. Az olaj határozottan emelkedő trendben mozgott az utóbbi napokban, a Brent tegnap átlépte az 50 dollárt is, március óta először. Ma enyhe csökkenést figyelhetünk meg.
Merre tovább, forint?
Tovább erősödhet a forint? – teszi fel a kérdést az Equilor Befektetési Zrt.
A következő szignifikáns támasz 350 forintnál található, az alatti árfolyam esetén a hazai jegybank megemlítheti a további lazítás lehetőségét, ezzel forintgyengülést okozva.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
A Random Capital hírlevele szerint pedig:
A 200 napos mozgóátlagához ért az EURHUF árfolyama, miután 0,8%-ot esett tegnap a devizapár egészen 353,28-ig. Csütörtökön 1,43%-ot esett az USDHUF, 291,1-ig Az USDHUF-ban is jelentős szinthez érkeztünk, a 290-es szint sokszor nyújtott már támaszt az árnak. Ezeknek a szinteknek a letörése azonban jelentős forinterősödést eredményezhet.
Mi lehet az oka a mai süllyedésnek?
Az amerikai segélycsomagban még nincs igazi előrelépés. A megállapodás nélküli Brexit eshetősége magas, már Boris Johnson is erről beszélt. Olyan hírek jönnek, mi lesz a teendő a Hard Brexit esetén. Az EKB-nek nem sikerült tegnap az eurót gyengítenie, sőt piaci vélemények szerint megágyazott a további erősödésnek, ami rossz az európai exportőröknek.
Megvan a megállapodás, nem lesz vétó – jelentették be az EU-ban. A piac azonban úgy látszik, ezt is beárazta már, hogy így vagy úgy, de megvalósul az uniós költségvetési csomag. “Az EKB és az EU csúcs is hozta a vártat” – fogalmaz például az Erste Befektetési Zrt.
A piac alagút effektusban van, mint az elemi részecskék a kvantummechanikában. Totálisan átnéznek a járvány okozta lezárásokon, és a dicső jövőt árazzák, ami a jövő év második felében jöhet el. De mivel azt árazzák, ezért a várakozásoknak megfelelő hírekre nem is reagálnak igazán. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy az árazások is elég magasan állnak – írja az Erste kommentárja.
Kudarcos oltást jelentettek
A Pfizer-Biontech oltásról az FDA amerikai hatóság tanácsadó testülete pozitívan nyilatkozott tegnap, eszerint az előnyei felülmúlják a kockázatokat. A szert talán már ma engedélyezhetik az Államokban, de legalábbis pár napon belül.
A Sanofi és a GlaxoSmithKline viszont azt mondta, hogy késleltetik “adjuváns rekombináns fehérje alapú vakcinaprogramjukat” az idősek immunválaszának javítása érdekében – írta a Bloomberg. Más értelmezésben ez azt jelenti, a program kudarc, az immunválasz nem volt megfelelő. De azért megpróbálják az oltást 2021 végére működőképessé tenni – írja az N-Tv.de.
A Roche svájci gyógyszerkonszern új, könnyen elvégezhető antigén-tesztet dob piacra, amit év elejétől tízmilliós nagyságrendben gyártanak majd havonta. A teszt engedélyezését kérik az USA-ban is.
A vírus csak arat
Németországban a november elején elrendelt lezárások ellenére új negatív rekordok dőlnek. Majdnem harmincezer új fertőzöttet találtak és majdnem 600 ember halt meg a koronavírussal összefüggésben 24 óra alatt. A német régiók 95 százaléka már különösen fertőzött területnek (“hotspot”-nak) számít. Erősödnek a hangok egy szigorúbb lezárás, karantén iránt. Baden-Württemberg tartomány már úgy döntött, karácsony után meglépi. (További cikkünk a németországi helyzetről.)
Az amerikai helyzet sem javul, majdnem 3000 halott volt. Ez a második legmagasabb érték, egy nappal korábban 3124 főnél következett az új rekord. Magyarországon is magas a fertőzöttek, kórházba ápoltak és a halálozások száma – derül ki a délelőtt közzétett statisztikákból.
A év bevezetése volt az Airbnb
Az Airbnb-nek sikerült az év tőzsdei bevezetését összehoznia – értékelik egyöntetűen a sajtóban. A részvények kibocsátási ára eleve minden korábbi tervnél és ársávnál magasabb, 68 dollár lett. A kereskedésben azután 144,71 dolláron zárt, több mint dupláján, de a maximumár ráadásul 165 dollár volt.
Ismét másodlagos részvénykibocsátást jelentett be a NIO. A kínai elektromosautó vállalat ezúttal 60 millió darab részvényt bocsát ki. A bejelentést követően a NIO részvények árfolyama 6,1 százalékot zuhant a zárás utáni kereskedésben. Nagy bejelentések érkeztek a Disneytől. A vállalat több nagyszabású filmet jelentett be, melyek egy része a mozikban lesz először látható, más része a vállalat streaming platformján, a Disney+-on – írta az Equilor.
Érdekes gyorsjelentések jöttek
Három érdekesebb negyedéves gyorsjelentés is érkezett tegnap Amerikából – írta a KBC Equitas.
Az Adobe rekordévet teljesített, a járvány alatt is sikerült tartani a növekedést, viszont a piaci reakció negatív volt, mínuszban zárt. Az Oracle jelentése viszont hozta a várakozásokat, sőt a következő negyedéves előrejelzés a konszenzust is felülmúlta. A negyedéves osztalék mértékét is fenntartják. Jelentett a nagykereskedelmi szegmensben jelen lévő Costco is, a járvány felpörgette a forgalmat. A cég tisztított bevétel- és profitsoron is felülmúlta a várakozásokat.
Szankciók Törökország ellen?
Az Egyesült Államok szankciókat tervez bevezetni Törökország ellen az S-400 rakéták megvásárlása miatt – írta a Bloomberg.com hírlevele.
Donald Trump elnök, aki régóta hangsúlyozza jó személyes kapcsolatát Recep Tayyip Erdogan török elnökkel, ellenállt a kongresszus kétpárti javaslatának, hogy büntessék Törökországot az Oroszországgal kötött fegyvervásárlási megállapodás miatt. Az Egyesült Államok gondja, hogy az S-400-as rakétarendszert felhasználhatják az F-35 harci repülőgép lopakodó képességeiről szóló információk megszerzésére. További rossz hír Törökország számára, hogy az EU bővíti az utazási tilalmakkal és vagyonbefagyasztással érintett török személyek listáját a Földközi-tenger keleti részének vitatott energiahordozó-kutatásai miatt.
A török líra több mint egy százalékkal veszít ma értékéből. Az utóbbi időben ismét vészesen közeledik történelmi mélypontjához, amit november elején ért el.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.