Szerényebb, fél százalék körüli emelkedést mutatnak ma a vezető tőzsdeindexek Európában, a Stoxx 600 mutató csak 0,3 százalékos pluszban van. Az amerikai indexek tegnap este végül mínuszban végeztek, most viszont a határidős árak egy százalék körüli többletet jeleznek. Itthon a BUX index felülteljesítő, 1,7 százalékkal növekszik az értéke.
Az OTP 3,3, a Mol 2,3 százalékkal emelkedik, a Richter 0,2 százalékkal csökken. Az Opus és a Telekom is többletet mutat. A forint az MNB tegnapi ülése után gyengült, 358,60-ig ment az euró. Ma viszont erősödik fizetőeszközünk, 355,60 az árfolyam.
További és frissebb árfolyamok itt láthatók
Az utóbbi két hétben szörnyű dolgokat produkáló olaj ma emelkedik, a WTI 15, a Brent csak három százalékkal. Az amerikai olaj így 14,10, az északi-tengeri pedig 23,50 dollár. Rossz hír a német gazdaság számára, hogy az elektromos áram fogyasztása csúnyán visszaesett. Ez a friss adat arra utalhat, hogy az ipar a vártnál is jobban zsugorodott.
Ez a jegybankok hete
Ma este zárul a Fed ülése, a befektetők az amerikai jegybanktól nem várnak most konkrét lépéseket, de a kommentárjait árgus szemellek figyelik. Az EKB ülése holnap ér véget, itt van rá esély, hogy változtatnak a kondíciókon. Így bővíthetik az Euróövezet legnagyobb bajban levő országainak, mint Olaszországnak nyújtott pénzügyi segítséget. (Olvassa el esti és reggeli víruskörképeinket is.)
Gyorsjelentések és más vállalati hírek érkeztek a Volkswagen, a Daimler, az AstraZeneca, a Barclays, a British Airways és az Airbus Group háza tájáról. A két német autógyár a leállások és kereslet-visszaesés ellenére is bizakodó, az év egészére nyereséget vár. A részvényük emiatt emelkedni tudott.
Dübörög a szezon
Az Alphabet (a Google tulajdonosa) részvényei az első negyedéves eredmények után a tőzsdén kívüli kereskedelemben emelkedtek. A gyorsjelentés és a vezetői kommentárok azt mutatták, hogy a társaság felhő-üzletága és a YouTube szépen növekedett a világjárvány közepette – írta a Bloomberg. A világ legnagyobb internetes vállalatának negyedéves árbevétele 33,71 milliárd dollár volt, 14 százalékkal több, mint egy évvel ezelőtt. Ez meghaladja a Wall Street elemzőinek becsléseit. A YouTube bevétele 33,5 százalékkal emelkedett.
Ázsiaban viszont a Samsung Electronics figyelmeztetett arra, hogy a bevételek ebben a negyedévben csökkenhetnek. A koronavírus visszavetette okostelefonjainak és más eszközeinek keresletét. A szerverekbe való chip-ek megrendeléséből több bevétel származott, de ennek súlya kisebb.
Magához tért a Bitcoin
Az arany egy ideje 1700 dollárkörül ingadozik, ma enyhe mínuszban van. A kriptodevizák felfelé kúsznak, a bitcoin a 8000 dollárt ostromolja, az ether éjszaka átlépte a 200 dollárt. A bitcoinnál a kibocsátás májusi feleződéséhez (“halving”), az ethernél az Ethereum 2.0 fejlesztés elindulásához fűznek nagy reményeket. A Steem rendszerről nemrég leágaztatott Hive közösségimédia-célú kriptodeviza árfolyama pedig pár nap alatt többszörösére emelkedett.
A kriptodevizákra rajongóik válságálló, a nemesfémekhez hasonló menedékeszközként hajlamosak tekinteni. Márciusban ezek árfolyama is lezuhant, ám azóta szépen emelkedett.