5p

Esegetnek a tőzsdék Európában, a BUX még megúszta kis mínusszal, a forint azonban nagyobbat mozdult. Az OPEC-megállapodás hiánya sokakat aggaszt, a következmények messzire vezetnek. A Robinhood-kibocsátásban vásárolni meglepő kockázatokat hordoz, még a Dogecoin is köztük van.

Nincs jó hangulat ma Európában, a német és francia indexek fél-fél, a brit 0,2 százalékos mínuszban vannak. A hosszú hétvége, azaz a hétfői szünnap után az USA-ban a határidős indexek 0,1 százalékkal süllyednek.

Itthon a BUX index csak 0,1 százalékkal van lejjebb, az OTP és a Richter 0,2 százalékkal esik, a Mol hasonló mértékben emelkedik. Jó napja van a Rábának, az Opus viszont visszaadta annak nagy részét, amit tegnap megnyert. A Telekom fél százalékkal lett olcsóbb.

Árfolyam

A forint nagyobb gyengülést mutat ma, 353,60 az euró, két forinttal a tegnap esti felett. A nemesfémek és a réz 1-2 százalékkal emelkednek.

Fontos adatok érkeztek

A részvénypiacok aggódnak az emelkedő olajárak miatt, ami magasabb inflációt és így magasabb kamatszintet is okozhat. Már az amerikai kormányzat is sürgeti az OPEC-megállapodást a termelés növekedéséről.

Váratlanul visszaesett a német ZEW-konjunktúraindex és a német gyáripari megrendelésállomány is. Amerikából délután ISM szolgáltatóipari index érkezik.

Széteshet-e az OPEC?

Az olajexportáló országok szervezetének tanácskozása hosszú idő óta először eredménytelenül végződött a szaúdiak és az Egyesült Arab Emirátusok közötti nézeteltérés miatt. Sokan már azon vitatkoznak, jelentheti-e ez a szervezet szétesését.

Olajfúró torony (Pixabay.com)
Olajfúró torony (Pixabay.com)

Tavaly márciusban a nézeteltérések az olaj árának soha nem látott zuhanásához (közvetve a negatív olajárak kialakulásához) vezettek, most azonban a reakció olajár-emelkedés. A Brent típusú olaj másfél százalékkal 77 dollár fölé jutott tegnap, a WTI is 76,30 volt, mintegy 2,5 éves csúcson. De tartósabban csak 2014-ben volt az árfolyam a jelenlegi szint felett.

Ma kissé tovább emelkednek az árak, a Brent 77,30, a WTI 76,40 dollár.

Mi jöhet az OPEC-kudarc után?

A vita közvetlen hatása az lehet, hogy az augusztus elsejétől tervezett kitermelés-növelés csúszhat vagy elmaradhat, így pedig szűk maradhat az olajpiac kínálati oldala – írja az Equilor Befektetési Zrt. hírlevele.

A kartellen belüli szembenállás azonban hosszú távon káros lehet az olaj árfolyamára nézve, ugyanis amennyiben kilépnének tagok, az csökkenthetné a szervezet alkupozícióját és ármeghatározó képességét. Az olajkínálat növelésére nagy szükség lenne, mert ötmillió hordó/nappal lehet magasabb az idei második félévben a kereslet, mint az első hat hónapban.

Ellenkező következtetésre jutott az Erste Befektetési Zrt., szerintük hosszú távon épp áremelkedés jöhet.

A mostani bizonytalanság rosszat tesz a kőolajpiacnak hosszú távon, mivel ha a kartell konfliktuskezelő képességébe vetett bizalom megrendül, az még inkább visszafogja a szervezeten kívüli beruházásokat. Ez pedig elégtelen kőolaj kínálatot és magasabb fogyasztói árakat eredményezhet írta Pletser Tamás árupiaci elemző.

De azt is írják, hogy “túl sokat veszíthetnek az olajtermelők, ha felborul az egység”, így ezt a konfliktust várhatóan meg fogják oldani.

Folytatódik a DiDi vesszőfutása

Nem kevesebb mint 25 százalékkal zuhant ma reggel a DiDi kínai autómegosztó árfolyama az amerikai tőzsdén kívüli (“premarket”) kereskedésben, 11,60 dollárra. Ez 17 százalékkal van a nemrégiben zajlott részvénykibocsátás 14 dolláros ára alatt is. Amint arról tegnap is beszámoltunk, a kínai hatóságok célkeresztjébe került a társaság, és kötelezték a kínai szoftver-áruházakat az alkalmazása eltávolítására.

Emellett több más techcég ellen is vizsgálatot folytatnak írja a KBC Equitas. A probléma a vállalatok adatgyűjtése lehet, a kínai vezetés a szakértők szerint nem szeretné, hogy a nagyvállalatok birtokában is jelentős mennyiségű felhasználói adat legyen, ez ugyanis veszélyeztethetné a kínai állam dominanciáját.

Robin Hood (Pixabay)
Robin Hood (Pixabay)

Hat nagy kockázattal néz szembe, aki a Robinhood-ot jegyzi?

A közelgő Robinhood (HOOD) részvénykibocsátás kapcsán foglalta össze a kockázatokat a SeekingAlpha befektetési oldal, amely szerint hat nagy rizikófaktorral kell számolni.

  1. Az első meglepő módon a Dogecoin. A cég első negyedéves bevételeinek 17 százalékát adták a kriptodevizák, ennek is harmada a mém-kriptóra, a “kutyaérmére” jutott. Ha ettől elfordulnak, csökken a cég bevétele.
  2. A kisbefektetők a járvány elmúltával egyszerűen beleunhatnak a tőzsdézésbe, amit sokan a karantén alatt kezdtek.
  3. A GameStop, AMC és más “mém-részvényekkel” való tömeges játszadozás, manipuláció a felügyeleti szervek nemtetszését váltotta ki, az ilyen ügyletek újraszabályozása várható. Ez is csökkentheti a forgalmat.
  4. Nem kizárt egy újabb üzemszünet, ami a nagy forgalmú tavalyi napokban többször előfordult, és rossz hatással lehet az üzletmenetre.
  5. A várhatóan emelkedő kamatok növelhetik a hitelből tőzsdézők terheit és a nem teljesítő, nem fizető ügyfelek számát.
  6. Az elemzők szkeptikusak. Sokan túl kockázatosnak tartják a részvényt, ami alacsonyabb keresletet okozhat.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 27100 26670 27180 0,00% 0 0 7 426 913 160 HUF 2025-06-30 17:07:08
MOL 2954 2940 2970 -0,07% 0 0 1 600 874 024 HUF 2025-06-30 17:06:46
MTELEKOM 1780 1774 1796 -0,89% 0 0 623 849 168 HUF 2025-06-30 17:05:14
RICHTER 10000 9905 10140 -1,09% 0 0 2 366 504 360 HUF 2025-06-30 17:11:45
OPUS 597 581 605 +0,17% 0 0 186 650 782 HUF 2025-06-30 17:06:20
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Véget ért az első félév – pompásan sikerült a finálé
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 06:12
Az első félév utolsó tőzsdenapján emelkedéssel zártak az amerikai piacok. A forint erős, hajnalban 400 forint alatt volt az euró. 
Részvény / Deviza / Áru Nézze csak, mit művelt a forint hétfőn
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 18:26
A hétfői forintárfolyam felemás képet mutatott. 
Részvény / Deviza / Áru Bizonytalanok voltak a befektetők, elmaradt a fényes hétkezdés Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 18:01
Estére ellaposodott a hangulat.
Részvény / Deviza / Áru Erőteljesen ébredt Amerika – így indul a kereskedési hét
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 15:54
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Lengyel, magyar – két tőzsdei jó barát
Eidenpenz József | 2025. június 30. 15:07
Sok év emelkedés után húzós időszak jöhet a nemzetközi részvénypiacokon, felértékelődik majd a jó vagyonkezelők szerepe. Az európai gazdaság megindulhat, ami a magyar részvényeket is felértékelheti, amelyek egyébként sem drágák. Interjú Gyurcsik Attilával, az Accorde Alapkezelő vezérigazgatójával.
Részvény / Deviza / Áru Nem sok ok volt eddig az örömre Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 14:41
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,15 pontos nyitás után csökkent hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru 392 forintig gyengülhet az euró?
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 12:48
Ha kedvező marad a hangulat a következő hetekben. Akad azonban kockázat is – véli Németh Dávid, a K&H vezető elemzője.
Részvény / Deviza / Áru A Mol hátát nézi az OTP és társaik
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 11:58
A vezető budapesti részvények közül csak az energetikai regionális multi papírjai álltak pluszban a fél 12-es pillanatfelvételkor.
Részvény / Deviza / Áru Még fényesebben csillog az arany, rossz irányba indult a BUX
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 09:22
Az ázsiai tőzsdék lassan zárnak, az európaiak viszont csak most pöröghetnek fel. 
Részvény / Deviza / Áru Még jobban verejtékezni fog, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 07:23
Több forintot kell fizetni hétfőn az uniós pénzért, de a dollárért és a svájci frankért is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG