Kivárásos, gyér forgalmú nap volt a mai a tőzsdéken, több okból is. Egyrészt Amerikában a Függetlenség Napja miatt vannak zárva a tőzsdék, másrészt szerdán és pénteken fontos munkaerő-piaci adatokat tesznek közzé, ami a Fed lépéseire is hatással lehet. Végül nem igazán jött érdemi hír, a Brexit ügyében sem volt komolyabb fejlemény.
Európában végül a kezdeti kis mínuszok a végére nagyobbakká váltak, a DAX index 0,, a francia és a brit mutató 0,9 százalékkal esett. A Moody's a héten felülvizsgálhatja Magyarország és mások adósbesorolását, ám a Brexit miatti bizonytalan helyzetben az a valószínű, hogy nem változtat rajtuk. Nálunk holnap MNB-jegyzőkönyvet tesznek közzé, ami esetleg okozhat változásokat, főleg a forint árfolyamában. (Erről az Equilor blogja írt.)
A devizánk kissé erősödött, a 316,80-316,90 forintos euróárfolyam 20-30 fillérrel volt lejjebb a péntek estinél. Alapvetően maradt a szűk sávban oldalazó, stabil árfolyam. A nemzetközi devizapiacokon is alig volt történés, kissé erősödött az angol font és gyengült a dollár.
A BUX index 0,2 százalékkal esett, az európai átlagnál kevésbé. A Mol 0,3 százalékkal 16 550-re, az OTP 0,5 százalékkal 6280-ra, a Magyar Telekom 0,7 százalékkal 436-ra. A Richter viszont emelkedett fél százalékot, kereken 5700-ig.
Két hete sikeresen pattant vissza az OTP árfolyama a csökkenő csatorna alsó széléről, a Brexit szavazást követően azonban igen gyorsan szüksége lett megint az OTP-nek ezekre a támaszokra – írta a KBC Equitas hírlevele. Egyelőre jól vizsgáztak a 6200 forintos szintek, de az európai bankszektor gyengélkedése miatt gyorsan veszített lendületéből az innen induló emelkedési kísérlet. Amennyiben a mostani támaszok elesnek, nagy tér nyílhat meg a további esés előtt.
Az eurozónás részvényeket tömörítő Stoxx 600 index autóipari alindexe esett leginkább, két százalékkal, miután az autógyárak nem remekeltek igazán az USA-ban kijött eladási statisztikákban. Még a Daimlert is adták, amely pedig növelte eladásait, de legalább kevésbé, mint a többit, 0,9 százalékot esett. A Fiat árfolyama 4,7 százalékkal zuhant, a Volkswagen is kettővel. A bankok rossz teljesítménye is folytatódik, másfél százalékkal esett az indexük.
Az Erste Befektetési Zrt. hírlevele arról írt, hogy nagyot emelkedett az utóbbi napokban az S&P 500 index. „A Brexit utáni pánikot már ledolgozta a piac, és az 1990 pontos mélypontról 2100 pontig kapaszkodott vissza az árfolyam. A következő ellenállás 2133 pont környékén húzódik, ahonnan már a történelmi csúcspont sincsen messze. Rövidtávon már korlátozott a további emelkedés.”
Az arany és az ezüst tovább drágult, az olaj pluszból mínuszba ment át a nap végére. Az ezüst dinamikája lenyűgöző, 3,4 százalékkal ment fel, átlépett egy bűvös határt, és így már 20,40 dolláron forog.