Az előző két nap leglényegesebb eseménye a forint zuhanása volt: a keddi 316-os eurónkénti árfolyamból tegnapra 321 lett, majd kisebb korrekció után beállt 320 körül. Ez jelentős szint, hisz ennél nem volt gyengébb, amióta januárban hirtelen erősödésbe kezdett és kijött abból a gyenge tartományból, ahol bő 7 hónapot töltött előtte.
Van még egy szint, az őszi időszak legerősebb értéke, 321,50 körül, az alá már nem szabadna gyengülni a hazai fizetőeszköznek, hisz akkor tényleg a tartós gyengeség réme fenyegetve, jelentősen lassítva a bérfelzárkózást.
Ázsiában ma a Japán és Kína gyengélkedett: a Nikkei 1,6 százalékot veszített értékéből, a Shanghai Composite közel egy százalékkal került lejjebb. Európában már jobb a hangulat, bár a mediterrán (olasz, spanyol, portugál) indexek enyhe mínuszban vannak.
A BUX jól nyitott, fél százalék pluszban volt, de a délelőtt folyamán ereszkedni kezdett, így már csak minimális nyereséget mutat 41 350 ponton. Az OTP erős: bő fél százalékot emelkedik 12 530 forintig, a Mol viszont 0,7 százalékkal csökken 3260 forintig.
Nagyot ugrik mag az AKKO: 18 százalékkal 32 800 forintig, ugyanekkora pluszban van az Enefi, 495 forinton.
Waberer György, a Waberer’s névadója visszavonta a névhasználati jogot, de a cég még 3 évig használhatja a nevet. Ez most már nem is olyan rossz hír, mint a cég legszebb napjaiban lett volna: a társaság gyengélkedik, tőzsdei árfolyama a harmadára zuhant a bevezetés óta, a cég új vezérigazgatója új stratégiát dolgoz ki, ebbe jól beleillik a névváltás is. A papír árfolyama ma változatlan: 1700 forint.
Még mélyebbre került a negatív tartományban a német 10 éves államkötvény hozama: immár -0,07 százalék.