Jó volt a német Ifo-intézet konjunktúra-indexe, és a gyorsjelentések is inkább pozitív hírekkel szolgáltak. Így aztán sokáig úgy tűnt, újabb emelkedő napnak leszünk tanúi, hiába van Brexit, török puccs vagy egyéb rossz hír. Az európai tőzsdék fél-egy százalékos pluszban is voltak a nap nagy részében, Amerika azonban mínuszokat hozott, és így az európai hangulat is elromlott.
A vége az lett, hogy senki nem ment igazán sehova, a Stoxx 600 index például -0,03 százalékkal esett mindössze. A vezető francia index lényegében nem változott, a német DAX 0,4 százalékkal nőtt, a brit párja ugyanennyivel csökkent. Az indexeket főleg az olaj- és gázszektor, valamint a bankok húzták le, az autóipari részvények nagy átlagban kissé emelkedni tudtak.
Itthon a BUX index kissé jobban teljesített az európai átlagnál, hiszen 0,35 százalékkal emelkedni tudott. Megint a Richter remekelt, igaz, leginkább az utolsó 1-2 órában, de nagyon megindult, és 1,7 százalékos emelkedés után pontosan 6000 forinton zárt. Ez egyben új történelmi rekord is.
A Mol eközben 0,6 százalékkal 17 560 forintra esett, miután a BUX-ban nagy a úlya, nyilván főleg ez húzta vissza az indexet. Az OTP 0,2 százalékkal 6857 forintra ment fel, a részvény már jó ideje kúszik felfelé. Az Erste Befektetési Zrt. reggeli hírlevele szerint az OTP három napon keresztül száguldott, és sikerült a csökkenő trendcsatornából kitörnie. „A bankpapír a hónap elején pattant vissza a 6300 forintos támaszról, és azóta szorgalmasan emelkedik” – írják. "Rövid távon azonban kezd túlvetté válni", ami azt jelenti, hogy bármikor jöhet egy korrekció. „Egy ilyen helyzet esetén a vételi pontokat érdemes keresni, mert bőven látható még emelkedési potenciál a papírban” - véli a brókercég.
A forint megint erősödött egy nagyot, az euró este hatkor már csak 311,95 forint volt, mintegy 1,4 forinttal alacsonyabb, ami bizonyára jó hír a nyaralni vágyóknak. De az autótulajdonosoknak is, főleg azzal együtt, hogy a kőolaj világpiaci árfolyama megint lefelé tart. Az olaj ára közel két százalékkal esett, a WTI ezzel 43,20, a Brent 45,20 dollár, ami utoljára valamikor május elején fordult elő. Az arany és az ezüst, a réz is esett kissé.
A török dráma ezúttal nem folytatódott, sőt, a líra 0,9 százalékkal erősödött az euróval szemben, a török részvények ráadásul 3,5 százalékkal drágultak. Az USA-ban este hatkor az S&P 500 index 0,5, a Nasdaq indexe 0,2 százalékos mínuszban volt.