Csendesebb, kivárós jellegű lett a pénteki tőzsdenap, persze volt elég izgalom, amit ki lehet pihenni. Már reggel Ázsiában is borongósra sikeredett a zárás, anank ellenére, hogy Kínából viszonylag jó makroadat érkezett. Európa is inkább szerény mínuszban fejezte be a kereskedést, a DAX és az EuroStoxx 600 is 0,4 százalék körüli veszteséget szenvedett el. Az USA-ban is 1-2 tizedszázalékkal csökkentek a főbb indexek.
A BUX index túlteljesítette az európai átlagot, 0,8 százalékkal ment fel, ráadásul mind a négy nagy papír egy irányba tartott. Az OTP 1,4 százalékkal 7323 forintra, a Mol 0,9 százalékkal 16 450-re, a Richter hat forinttal 5606 forintra, a Magyar Telekom 0,4 százalékkal 473-ra erősödött.
A 310 forintos határt is megközelítette az euró, a forint megint erősödött egy kicsit, délután már csak 310,20 volt a közös európai pénz, igaz, estére 310,70-re nőtt az árfolyam. A dollár ismét gyengült az euróhoz és a jenhez képest egyaránt (1,1300-ra és 108,70-re).
Egyre erősödnek a kételyek, hogy az olajkitermelő országok hatékony megoldást találnak az alacsony olajárakra, ezért ismét lefelé vette az irányt a kőolaj ára. A WTI 3, a Brent 2,4 százalékos mínuszban volt este. Az arany kissé felfelé korrigált.
Athénban közel öt százalékkal ment fel a tőzsdeindex, azon belül 15-20 százalékkal a bankok részvényei. Az EKB ugyanis felvette az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszközöket (European Financial StabilityFacility – EFSF) az értékpapír-vásárlási programjába, márpedig a görög bankoknál az Ekathimerini.com szerint 30 milliárd eurónyi ilyen papír van, amelyeket feltőkésítés címén kaptak.
Németországban a bankok és az autógyárak húzták le az indexet, egyben ezek voltak azok, amelyek az utóbbi napokban jó szerepeltek. A Bloomberg szerint a Volkswagen részesedése az európai autópiacból öt éve nem látott alacsony szintre süllyedt a botrány miatt. A Daimler részvényeit viszont vételre ajánlotta a KBC Equitas.