Jászai Gellért (Fotó: Konzum) |
Mint írják: az informatikai piacra jellemző szezonalitás ellenére – a vállalatok a gazdasági év második felében realizálják nagyobb bevételeiket – a társaság 2019 első félévében 14,5 milliárdos IFRS szerinti konszolidált árbevételt ért el kimagasló, 1 milliárd forint fölötti EBITDA és 579 millió forintos adózott eredmény mellett.
A társaság árbevétele 133,58 százalékos növekedést mutat az előző év azonos időszakához képest, míg az üzleti eredményességet mérő EBITDA közel negyvenszeresére növekedett egy év alatt. A társaság a gazdaság szinte minden szegmensében dinamizálta jelenlétét 2019 első félévében.
A 4iG Nyrt. egyébként szeptember elején jelentette be, hogy Jászai Gellért befolyása a cégben több mint 8 százalékponttal, 40,21 százalék fölé nőtt, ezzel párhuzamosan a Mészáros Lőrinc által ellenőrzött, ugyancsak a BÉT-en jegyzett Opus Global Nyrt.-é mintegy 7 százalékponttal, 11,63 százalékra csökkent. További részletek >>>>
Megrendelések a közszférából
Mint arra mostani közleményükben kitérnek rá, legfontosabb megbízásai a logisztika, az oktatás, a gyógyszeripar és egészségügy, a járműipar és légi személyszállítás, a bankszektor és pénzügyi tanácsadás területéről származnak, de a 4iG jelentős eredményeket könyvelhetett el a licensz- és eszközbeszerzések, illetve infrastruktúra üzemeltetés és IT biztonság területén is.
A régiós országok informatikai piacának sajátossága, hogy az informatikai és ICT vállalatok bevételeinek döntő többsége a közszféra megrendeléseiből származik - írják.
A 4iG első féléves bevételei 2019-ben a piaci trendeknek megfelelően alakultak: a társaság IFRS szerinti konszolidált árbevételének 61 százalékát az állami megrendelések, 39 százalékát pedig a multinacionális nagyvállalatok, valamint a kis- és középvállalati szektor megbízásai biztosították.
Tovább nőnek
A menedzsment várakozása szerint a 4iG teljesítménye további növekedést mutat az év másodi felében is. A teljesítés alatt lévő projekteknek, tervezett akvizícióknak és előkészítés alatt álló üzleti megállapodásoknak köszönhetően a 4iG IFRS szerinti konszolidált árbevétele és EBITDA-ja 2019. december 31-vel minden korábbi várakozást meghaladhat majd.
Az igazgatóság a 2019. évre továbbra is alapvető céljának tekinti a részvényesi értékteremtést, ennek érdekében pedig a társaság piaci súlyának, illetve piaci részesedésének folyamatos növelését. A társaság meglévő partnerei megtartása mellett újabb piaci szegmensek meghódítására, és piaci pozícióinak folyamatos erősítésére törekszik. Az Igazgatóság stratégiai célja, hogy a 4iG Magyarországon piacvezető magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező ICT vállalattá, valamint a régió egyik meghatározó informatikai szolgáltatójává váljon. (Ennek hátteréről itt írtunk.)