A keddi elég rossz hangulatú nap után – amikor a főbb amerikai indexek 0,6-0,7 százalékos csökkenéssel zártak – ma sokkal biztatóbb a nap kezdete. A német, francia indexek 0,4-0,5 százalékos pluszban vannak délelőtt, a londoni FTSE 100 stagnál. Kedden főleg az amerikaiak új vámháborúja lombozta le a piacokat, akik az Airbus EU-s támogatását támadták.
Itthon a BUX index 0,2 százalékkal süllyed szerdán, ami mögött a nagy papírok szerény ármozgásai állnak. A Richter 0,4 százalékkal esik, a Mol 0,2 százalékkal olcsóbb, az OTP viszont ugyanennyivel drágul (5520, 3270 és 12 730 forintra). Az Estmedia magas forgalom mellett 4,1 százalékkal drágul.
Az euró ára éppen 321,80 forint, a tegnapi magas inflációs adat tegnap délután lódította magasabbra az árfolyamot. Este nyolc körül 322,60-nál tetőzött, azóta kissé lefelé csorgott.
MMM-csúcs és EKB
Az EU a hírek szerint a Brexit egy éves elhalasztását szeretné elérni, ez gazdasági, tőzsdei szempontból jó hír is lehet. Brexit-csúcstalálkozót tartanak ma este Berlinben az “MMM-ek”, May, Merkel és Macron. Az EKB, az Eurózóna központi bankja ülést tart, amelyen várhatóan nem változtatnak a kondíciókon. Az elemzők viszont minden szavára figyelnek majd, főleg a bankoknak nyújtandó olcsó hosszú lejáratú hitelekkel kapcsolatban.
“A Tesco négy éves rémálomból ébred” – írta az Investing.com. Ez annak idején egy könyvelési botránnyal kezdődött, majd a Lidl és az Aldi által támasztott erős verseny fárasztotta ki a brit üzletláncot. Most azonban végre jó eredményekről számolt be, főleg a tavaly vásárolt Booker nevű nagykereskedelmi érdekeltségnek köszönhetően. A részvény fél éves csúcs közelében járt, egy százalék feletti pluszban, de később mínuszba süllyedt.
További árfolyamok itt láthatók |
Mi lesz veled, forint?
“Tegnap áttörte a 321,6 forintnál lévő 200 napos mozgóátlagot az EUR/HUF kurzus, ezzel technikailag 325 forintig nyílt meg az út a további forintgyengülés előtt. A vártnál nagyobb mértékben megugró infláció nyugtalaníthatja a piacot” – írta ma reggel az Erste Befektetési hírlevele.
Az inflációs adatok “először forinterősödést hoztak, azonban később ismét gyengülni kezdett a hazai fizetőeszköz, és az árfolyam a 200 napos mozgóátlag felett zárt, mely nem sok jót jelent a következő napokra nézve” – írja az Equilor Befektetési is. Legalábbis ha szignifikáns lesz a mozgás, és “a mai kereskedés is 321,27 felett fejeződik be”. Fontos kérdés a cég szerint, hogy a jegybank módosít-e a kommunikációján, mert ha nem, tartósan a 320-330-as tartományban maradhat a jegyzés. “A következő fontosabb ellenállási tartomány 324-325-re tehető” – teszik hozzá.