A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 156,34 pontos, 0,37 százalékos emelkedéssel, 42 753,60 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 8,2 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, a Budapesti Értéktőzsdén szerdán unalmasnak mondható kereskedés zajlott, nem voltak jelentősebb mozgások, a forgalom alacsonyan alakult. A budapesti tőzsdei kereskedés beleillett a nemzetközi trendbe, hasonlóan mozgott az európai börzékkel. Hozzátette, piacbefolyásoló hírek a magyar részvényekről nem érkeztek, a Richter emelkedéséhez az utóbbi napokban indult eladási hullám is hozzájárult.
A Mol 2 forinttal, 0,10 százalékkal 2046 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 45 forinttal, 0,34 százalékkal 13 120 forintra csökkent, forgalmuk 4,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 4,0 forinttal, 0,96 százalékkal 414 forintra esett, forgalma 72,7 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 170 forinttal, 2,00 százalékkal 8675 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.
A nemzetközi tőzsdéken is volt némi bizonytalanság, hiszen a Wall Street irányadó mutatói gyengüléssel kezdtek. A DJIA-30 index 0,09 százalékkal, az S&P-500 index 0,15 százalékkal, a Nasdaq Composite index 0,29 százalékkal nyitott alacsonyabban.
Az USA-ban árfolyamok csökkenését részben a koronavírus-esetszámok növekedésének, részben pedig a folyamatban lévő első negyedéves tőzsdei eredménybeszámoló szezon fordulatainak tulajdonítják piaci szakértők. A szerdai csökkenéshez például nagyban hozzájárult a Netflix kiábrándító negyedéves eredménye is. A televíziós streamingszolgáltató vállalat részvénye a tőzsdén kívüli forgalomban a szerdai nyitás előtt közel tíz százalékkal gyengült. A csökkenés kihatott a technológiai ágazat más nagyjainak a papírjaira is, az Apple, az Amazon.com, a Facebook és a Tesla részvények fél és egy százalék közötti mértékben gyengültek. A gyenge kezdés után ugyanakkor fordulat jött, és a kereskedés derekára már mindhárom fontos index fél százalék feletti nyereséget mutatott.
Az olajárak szerdán nagyot estek, mivel Indiában, a világ harmadik legnagyobb olajfogyasztó országában növekedésnek indult a koronavírus halálesetek száma. Az amerikai kereskedési idő kezdetén a WTI nyersolaj ára 2,41 százalékkal állt alacsonyabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 61,16 dolláron, a Brent ára pedig 2,09 százalékkal csökkent 65,18 dollárra. Ugyanakkor, ahogy a részvénypiac, úgy az olaj is napon belül felfele indult, és a késő délutáni időszakra már csak egy százalék körüli veszteségben állt mind a Brent, mind a WTI tőzsdei kurzusa.
A forint a keddi naphoz hasonlóan gyengélkedett, a magyar fizetőeszköz veszített értékéből az euróval szemben. A keddi napon még 361körül záró keresztárfolyam szinte egész nap a forint szempontjából rossz irányba mozgott, és a délutáni órákban a 363-as szintet is átlépte. Onnan minimális korrekció jött, és fél 7-kor 362,70 körül forgott a forint a bankközi piacon.