6p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ez a cikk Privátbankár.hu / Mfor.hu archív prémium tartalma, amelyet a publikálástól számított egy hónap után ingyenesen elolvashat.
Amennyiben első kézből szeretne ehhez hasonló egyedi, máshol nem olvasható, minőségi tartalomhoz hozzáférni, akár hirdetések nélkül, válasszon előfizetői csomagjaink közül!

A tegnapi rosszkedv Európában már a múlté, az indexek szerényen emelkednek. A BUX is pluszban van, de a forint gyengül. Alig nőtt a Netflix előfizetőinek száma, és a kilátások sem kedvezőek. Nagy zűr lehet Japánban, alacsony az átoltottság, és a vírus terjed.

A koronavírus terjedése főleg Indiában, de Japánban, Brazíliában is megijeszthette a tőzsdéket. Ráadásul kétszeres mutációról beszélnek. Ezzel magyarázzák főleg a tegnapi jelentősebb esést a részvénypiacokon, amit azonban ma már emelkedés követ Európában.

Ma a német DAX 0,3, a francia CAC 0,5, a brit FTSE 100-as pedig 0,4 százalékkal megy fel. A vírusfélelmek felett győzött a jó vállalati eredmények hatása – vélik megfigyelők. Gyorsjelentése nyomán emelkedik például a Heineken és az ASML chipgyártó. A forrongó futball-világban a Juventus klub részvényének tíz százalékos ugrása kiemelkedő.

Itthon a BUX index 0,3 százalékkal megy fel, miközben a lengyel WIG 20 hasonló mértékben esik. Az OTP 0,3 százalékos esését a Mol ugyanekkora emelkedése és a Richter 2,1 százalékos drágulása kompenzálja. A Telekom közben 1,2 százalékkal süllyed. A forint gyengül, az euró 1,2 forinttal drágult, 362,10 forint. A Graphisoft Parknál elfogadták a magas osztalékjavaslatot, ami részvényenként 357 forint, de a papír stagnál.

Árfolyam

A dollár kissé erősödik, másfél százalékkal süllyed az olaj ára. A bitcoin-piac csendes, az ár viszonylag stabil 54-56 ezer dollár körül, az ether felülteljesítő, 2300 dolláron áll.

Nagy csalódást okozott a Netflix

A Netflix tőzsdezárás után közzétett gyorsjelentése nagy csalódásnak számít, a részvény a tőzsdén kívüli kereskedésben két számjegyű mínuszokat is produkált, jelenleg mínusz nyolc százaléknál tart (507 dollár alatt).

Árbevétele 7,16 milliárd dollár volt, ami 20 millióval haladja meg a Wall Street várakozását és 24 százalékos bővülést jelent év/év alapon. Profitsoron a cég 3,75 dolláros egy részvényre jutó eredménnyel zárt, szemben a 2,98 dolláros prognózissal. Az új előfizetők számát tekintve azonban nagy csalódást okozott a cég . Előfizetőinek a száma nettó 3,98 millióval nőtt, ami 75 százalékos csökkenés év/év alapon és sokkal kevesebb, mint az elemzők által prognosztizált 6,29 millió foglalta össze az Equilor Befektetési Zrt.

Két jó hír is jött a Johnson&Johnson-ról

Az EU illetékes hatósága, az EMA tegnap zöld utat adott a Johnson&Johnson oltóanyagának, a részvény 2,3 százalékkal emelkedett az USA-ban. Ez után gyorsjelentés is érkezett, az Equilor Befektetési Zrt. szerint a 22,3 milliárd dolláros árbevétel 340 millió dollárral több a Wall Street prognózisánál. A negyedéves osztalékot pedig részvényenként 1,01 dollárról 1,06 dollárra emelték.

A fogyasztási cikkeket gyártó Procter & Gamble is felülteljesítette a Wall Street várakozásait. Az Apple pedig online mutatta be az új iPad, iMac modelleket, valamint az AirTags-t, amellyel különböző tárgyakat lehet nyomon követni.

Ericsson, Nokia és a többiek

A svéd Ericsson az ötmilliárd svéd koronás várakozást meghaladó, 5,3 milliárdos működési eredményt ért el az első negyedévben a KBC Equitas szerint.

Bevételben elmaradtak a konszenzustól. A menedzsment kijelentette, hogy sikerült megerősíteni a piacvezető szerepüket az 5G terén, és a piac idén kedvezően alakulhat. Emellett további befektetéseket terveznek piaci részesedésük növelése érdekében. Ma az Ericsson mellett a versenytárs Nokia részvényét is érdemes figyelni.

Az amerikai jelentési szezonban a brókercég szerint az olajipari Halliburton teszi közzé a számait délután, valamint a Verizon és az atomenergiában is érdekelt NextEra Energy. Este pedig a Chipotle, a Kinder Morgan, a Whirlpool és a Las Vegas Sands eredményei jönnek.

Oltást a Földnek (Pixabay.com)
Oltást a Földnek (Pixabay.com)

Súlyosak a gondok Japánban

Romlik a helyzet Japánban, s egyre jobban aggódnak az olimpia miatt – írja az Erste Befektetési Zrt. kommentárja.

Japánban már a negyedik hullám alakul, igaz, hogy ezek kis hullámok. Abszolút mértékben is kisebbek, mint a magyar harmadik hullám, pedig ott nem 10, hanem 125 millióan élnek. De aggasztó, hogy a napi új esetek (4000) fele Oszakából és Tokióból származik, hiszen Tokióban lenne az olimpia. Az átoltottság nagyon alacsony, töredéke a magyarországinak. Ráadásul öt éve nem volt ilyen szigorú a japán jegybank. A Topix index ugyanis esett, a Bank of Japan mégsem vásárolt, amire 2016 óta nem volt példa.

Az Altria Group (pirossal), a British American Tobacco (barna) és a Philip Morris (zöld) árfolyama (Tradingview.com)
Az Altria Group (pirossal), a British American Tobacco (barna) és a Philip Morris (zöld) árfolyama (Tradingview.com)

Kevesebben fognak füstölni, de a dohánygyárak megélnek

A dohánytermékek nikotintartalmának újraszabályozásával és az ennek nyomán bekövetkező dohányrészvény-árzuhanással foglalkozik a Concorde Értékpapír blogja. A szabályozás szerintük évekig is eltarthat, de azután a dohányosok számának további csökkenésével járhat.

A 2012-ig tartó felfutás óta a hagyományos dohánytermékek értékesítése évről évre folyamatosan csökkent. A nikotin mennyiségének regulációja, illetve a mentolos dohánytermékek tilalma a fogyasztókat az új generációs és alacsonyabb kockázatú (NGP és RRP) termékek irányába terelheti, ezek értékesítése meredeken emelkedik évek óta. A pharma-, valamint a marihuána-business felé történő elmozdulás jövedelmezővé válhat. Néhány dohánygyártó már le is tette voksát egy-egy kanadai marihuánatermelő mellett, vagy jelentős összegeket költött gyógyszeripari fejlesztésre.

Kriptóban is ad és kap a WeWork

A főleg üzleti ingatlanok bérbeadásával, közvetítésével foglalkozó, korábban sikertelen tőzsdei bevezetéssel próbálkozó WeWork bejelentette, hogy elfogad kriptodevizákat fizetségként, és maga is fizet így – írta a Forbes.com. A lépés a Tesla múlt havi bejelentéséhez hasonló.

Bitcoint, ethereumot, USD coint, paxost és számos más kriptovalutát elfogad. Minden ilyen bevételt megtart a mérlegében ahelyett, hogy átváltaná egy másik pénznemre, de arra törekszik, hogy kriptóban fizessen a a partnereknek, ha ők is elfogadják. A Coinbase, a múlt héten tőzsdére bevezetett nagy amerikai kriptotőzsde lesz az első ügyfele, amely így fizeti WeWork-tagságát.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 27930 27800 27950 +0,76% 0 0 5 728 160 800 HUF 2025-07-15 17:10:18
MOL 3024 3004 3030 +0,33% 0 0 623 625 772 HUF 2025-07-15 17:05:18
MTELEKOM 1790 1776 1798 0,00% 0 0 790 563 766 HUF 2025-07-15 17:05:56
RICHTER 10100 10040 10150 -0,49% 0 0 1 571 678 950 HUF 2025-07-15 17:09:55
OPUS 593 593 601 -0,67% 0 0 160 535 592 HUF 2025-07-15 17:08:15
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Szomorú kedd köszöntött a forintra
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 18:33
A magyar deviza gyengélkedett kedden a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Bizonytalanul, de feljebb kúszott a BUX
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 17:58
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 332,32 pontos, 0,33 százalékos emelkedéssel 99 787,20 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Jókedvvel nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 16:10
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP vezeti az emelkedést a parketten
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 15:09
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a plusz 0,30 pontos nyitás után emelkedett kedden kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot ment az UniCredit – és még mehet feljebb?
Nagy András | 2025. július 15. 14:15
A kedvező iparági környezeten túl is érdemes az UniCredit részvényeit figyelni, egyrészt a bank M&A aktivitása miatt, másrészt pedig a várható magas részvényesi javadalmazás miatt.
Részvény / Deviza / Áru Vegyesen mennek a legfontosabb papírok a pesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 13:12
Helyzetjelentés kedd ebédidőben.
Részvény / Deviza / Áru Egyelőre nem ijedt meg Trumptól sem Európa, sem Budapest
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 09:36
Európai tőzsdenyitások a vámfenyegetés árnyékában.
Részvény / Deviza / Áru Már megint káprázhat a szemünk a forintot nézve
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 07:21
Újra hármassal kezdődik az euró ára.
Részvény / Deviza / Áru Így reagáltak a piacok Trump súlyos bejelentéseire
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 06:28
Bedurvuló vámháború, eszkalálódó ukrajnai háború – de mit szóltak hozzá a tőzsdén?
Részvény / Deviza / Áru Felvásárolhatják az egykori olajipari óriást – már meg is van, kik közül kerülhet ki a befutó
Gajda Mihály | 2025. július 14. 18:58
A BP részvényárfolyama az elmúlt években látványosan alulteljesítette legfőbb versenytársait. Bár egykor az egyik legmeghatározóbb olajipari vállalatnak számított, az elmúlt húsz év nem alakult kedvezően a cég számára. Nemrég a vállalat új vezérigazgatója egy utolsó próbálkozásként radikális stratégiaiváltást jelentett be, amely rövid időre ugyan pozitív hatással volt a részvényárfolyamra, ám ezt hamar felülírta a kereskedelmi háborús feszültségek és a zuhanó olajárak hatása.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG