Mivel kedden Donald Trump elnök beszédet fog mondani a kongresszusban, és a tőle várt intézkedések emelték új csúcsokra az utóbbi időben a részvényárfolyamokat, nem csoda, hogy ma inkább kivárás volt a részvénypiacokon. A nyugat-európai indexek közül a DAX és az FTSE 100 0,2 százalékkal felment, a francia CAC nem változott. Az amerikai indexek is teljesen visszafogottak voltak, a vezető indexek (S&P 500, Dow, Nasdaq) elmozdulása kevéssel hat óra után az egy ezreléket sem érte el.
A BUX index egész nap szerény pluszban volt, de a végére az is nulla közelébe süllyedt, pontosabban pár pontos, minimális mínuszba. A cseh és lengyel indexek szerény mínuszban, a román viszont 0,7 százalékos pluszban végzett.
Magához tért a Telekom, erős a forint
A főbb BUX-papírok közül a Richter 0,6 százalékkal 6470-re esett, a Magyar Telekom egy százalékkal 495-re emelkedett. A Mol és az OTP alig mozdult el, az olajcég kissé süllyedt 20 840-re, a bankpapír öt forinttal 8740-re emelkedett. A forint erősebb lett, az euró majdnem egy forinttal lejjebb, 307,60 körül járt este.
Warren Buffett cége bejelentette, hogy megduplázta az Apple-ben levő részesedését. A részvény azonban csak kis mértékben emelkedik. A Tesla 4,6 százalékos mínuszban van, állítólag egy nagy bankház közölt róla pesszimista elemzést. A Deutsche Bank másfél százalékos pluszban van a zajló leépítésekkel kapcsolatos hírekre.
Rengeteg az olajlong
Egy Reuters-hír szerint azért emelkedett ma az olaj ára, mert egy hír szerint a múlt héten újabb történelmi csúcsra emelkedett az olajra szóló long pozíciók mennyisége, ami a befektetők áremelkedésbe vetett bizalmát jelzi. Vagyis ma azért vették, mert múlt héten is nagyon vették. Ez kicsit olyan, mint a régi viccben, ahol az amerikai telepesek azért vágják nagyon a fát, mert az indiánok szerint kemény tél lesz, az indiánok szerint pedig azért várható kemény tél, mert a fehérek nagyon vágják a fát.
Az olaj mindenesetre fél százalék körüli pluszban van, az utóbbi hetekben megszokott sáv teteje körül, a WTI 54,20, a Brent 56,60. Az olaj gyengült, ami segített a nemesfémeknek is emelkedni.
Jelentett az INA, jön a Mol-gyors
Újra profitról tudott beszámolni az INA a KBC Equitas szerint, amire 2012 óta nem volt példa. A 2016-os nettó nyereség 101 millió kuna volt, szemben a 2015-ös 1,4 milliárd kuna veszteséggel. Az eredmény elérését a stabilizálódó szíriai helyzet, illetve az emelkedő olajár is segítették.
A Mol holnap hajnalban teszi közzé a gyorsjelentését, több brókercég is kedvező számokat vár tőle.