Zárás után azonban jelentett a Facebook, ami viszont rossz hír volt, és a tőzsdén kívüli nem hivatalos kereskedésben durva mínuszba vitte a részvényt. Ma Németországban, euróban 13,5 százalékos esést mutat.
“A Facebook most fizet meg minden hibájáért, és zsíros a számla” – kommentálja például a Marketwatch. Ennek nyomán a Nasdaq határidős indexe ma 0,8 százalékos esést jelez előre, vélhetően nem lesz jó napjuk a technológiai részvényeknek.
Jól húz az OTP
Reggel Ázsiában is kedvezően fogadták a Trump-Juncker tárgyalások hírét, emelkedtek az indexek, de a lelkesedést visszafogta a gazdasági növekedéssel kapcsolatos aggodalom – írta a Reuters. Európa is szépen nyitott, a német DAX másfél, a francia index 0,6 százalékos pluszban van, a brit mutató stagnál.
További árfolyamok itt láthatók
Budapest BUX-indexe 0,9, Varsó és Bukarest csak 0,4 százalékkal emelkedik, a húzópapír az OTP. A részvény végre el tudott kicsit távolodni a 10 ezer forintos határtól, 1,6 százalékkal 10 150-re drágult eddig. A tegnapi vesztes Mol ma 0,6 százalékkal 2666-ra, a Richter 0,4 százalékkal 4860-ra ment fel.
Sokat ment a forint is
A nyertesek közé tartozik még az Opus és az Émász, vesztesek tíz óráig egyáltalán nem voltak. Fél órával később is csak a Pannergy és a Nordtelekom van mínuszban. A forint is erősödik, 1,4 forinttal 324,20-ra ment le az euró ára.
A Shell óriási összegért, 25 milliárd dollárért fog saját részvényeiből visszavásárolni, erre azonban a papír eséssel reagált. Ömlenek a gyorsjelentések, ma például a Daimler adott ki ilyet, de nem túl kedvezőt. Ennek ellenére a többi európai autópapírral együtt emelkedik, nyilván a vámvita enyhülése miatt.
Az árupiacon a Trump-megállapodás miatt közel két százalékkal ugranak a szójaárak, az olaj és a földgáz is drágul valamelyest. A bitcoin enyhe mínuszban, 8260 körül, de két hónapos csúcsától nem túl messze áll.