Pénteken Amerika eséssel zárt, ma pedig ki sem nyit, miután ünnepnap van. Az utolsó 2-3 hét alapján már látszik, hogy a nagy pánik, ami a komoly szintek letörését kísérte, nem pár napos kisiklás volt, hanem egy tartósabb folyamat részének látszik. Mind az S&P 500, mind a Nasdaq alacsonyabb szinteken talált egyensúlyt, mélyen a letörési szintek alatt.
Kínában a kereskedés előtt bejelentették, hogy a tőzsde-, és jüanválság letudva, ki is nyitottak 10 százalék pluszban a piacok. Onnan azonban hamar leereszkedtek az árak: egy verbális intervenció nem sokat ér egy medvepiacon, sőt semmi sem segít olyankor, nincs a világon olyan állami erő, ami egy tőzsdét magasan tudna tartani.Végül a Sanghaj Kompozit index 2,5 százalékot esett, 3080 ponton zárt.
Európa a kereskedés elején tett egy kísérletet az emelkedésre, de máris olvadnak a pluszok. A DAX 1 százalékos erősödést is mutatott, de ez most már csak 0,3 százalék, az értéke 10 070 pont. Egyelőre a 10 ezer pontos kerek szám és egyben korábbi ellenállás tartja az indexet, ha az végül elesne, csak korábbi, 13 évig funkcionáló tető, a 8000 pont jelentene komoly támaszt.
Friss árfolyamok >>> |
A BÉT-en szerények a mozgások: a Mol fél százalék pluszban van, az OTP és a Telekom ugyanennyit esik, az index minimális mínuszban van. Amerika hiányában vélhetően nem lesz túl pörgős napunk.
Török líra, 5 hónap |
Az olaj újra esett egy kicsit: immár a Brent is visszatért 50 dollár alá. A devizák piacán a török líra mutat komoly mozgást: újra zuhan, közelíti az augusztusi mélypontokat. A török devizát korábban sokan vették a magas kamata miatt, de nem vették figyelembe a lehetséges árfolyamveszteséget, és ezek a befektetők csúnyán megégették magukat. Akkoriban egy euró 3 líra alatt volt, most már 3,4 körül van.