Most például légitársaságok csökkentették eredményvárakozásaikat a viharok miatt, miközben az Irma Florida partjaihoz közeledik. Sok a kérdés Donald Trump politikája körül is (erről délután itt írtunk), és újabb koreai rakétateszttől is tartanak a hétvégén a sztálinista diktatúra nemzeti ünnepe alkalmából.
Tegnap jött egy gyengécske amerikai munkaerő-piaci adat is, emiatt is csökkennek a kamatemelési várakozások, mérséklődnek az állampapír-hozamok. Ez nagy bankrészvény-áresést okozott csütörtökön, pénteken viszont már korrigált a piac. Az európai tőzsdék, mint a német és francia végül nulla közelében végeztek, a brit 0,3 százalékkal esett. Az USA-ban a Dow Jones 0,3 százalékkal emelkedik, a Nasdaq ugyanennyivel esik, az S&P 500 nagyjából stagnál.
Nem oda Bukarest
A dollár viszont ma is gyengélkedett, az 1,2090-es szintet is elérte az euróval szemben. Estére azonban visszakorrigált 1,2030-ra. Az biztos, hogy egész napra megvetette lábát stabilan 1,2 felett. A jen is erős, stabilan 108 alatt egy dollár (most 107,80).
A Budapesti Értéktőzsde indexe elég csúnyán esett ma, jobban nyugat-európai társainál, 0,5 százalékkal, de volt egy százalékos mínuszban is. Nagyobb magyar hír híján azt feltételezhetjük, hogy régiós eladásról lehet szó, talán egy nagy befektetési alapnál, mert esett Varsó, Bukarest, Isztambul és Athén is.
Venezuelai végjáték?
A négy nagy részvényünkből három lefelé tartott, a Mol 1,3 százalékkal (23 500-ra), az OTP nem követte a nyugat-európai banktársait (–0,6 százalék, 10 250, ) a Telekom különösen nagyot csúszott (–1,9 százalék, 477 forint). A Richter 1,2 százalékkal 6680-ra emelkedett, hasonlóan egyébként sok nyugati gyógyszerrészvényhez.
A forint is gyengült, az euró este 306,70 volt, körülbelül egy forinttal feljebb, mint csütörtök este. Gyengült a mexikói peso az ottani földrengés nyomán, de nem jobban, mint a dél-afrikai rand vagy a török líra. A feltörekvő piacoknak láthatóan eléggé rossz napjuk volt. A jelenség mögött az is állhat, hogy Venezuela, állítólag az USA-szankciók következményeként, tárgyalásokat kezdeményezett kötvényes hitelezőivel.
A Tesco, amelynek dolgozói itthon sztrájkolnak, egy százalékkal drágult a londoni tőzsdén.
Furcsa olajárak
A hurrikánok jönnek, Szaúd-Arábia kitermelést csökkentett, az olaj mégis nagyot esett este. Az amerikai WTI 1,7 százalékkal 48,30-ra, a Brent 0,5 százalékkal 54,20-ra. A két olajfajta ára közötti nagy különbség, amit a hurrikánok okoztak, tovább bővült, ma egy időben elérte a 6 dollárt is.
Felröppent a hír, hogy Kína bezárná a helyi bitcoin-tőzsdéket, erre a bitcoin ára öt-hat százalékot esett, az ethereum 11-et.