A Dow augusztus 25-én - forrás: Yahoo Finance |
A kínai jegybank tegnapi bejelentései nem csak az egyébként is felfelé korrigáló európai tőzsdéket segítették, hanem az amerikai kereskedésben is szép pluszokat hozott a 100 milliárd dollárosra tehető monetáris lazítási intézkedéscsomag. A kereskedés végén azonban eltört valami: óriási fordulat után veszteségbe fordultak az indexek, a Dow és az S&P ismét több mint 1 százalékot esett. Így már hatodik napja tart a csökkenés az Egyesült Államokban.
13 százalékos száguldás is volt
A nap egyik érdekes sztorija a Best Buy volt: az Equilor arról írt, a Best Buy gyorsjelentése jól működő üzleti modellről számolt be: az árbevétel a várt 2%-os csökkenés helyett majd 1%-kal emelkedett, és a vállalat bejelentette, hogy szorosabb együttműködésbe kezdett az Apple-lel. A hírekre jelentősen 13%-kal megugrott az árfolyam.
Ázsia emelkedett, Európa gyengén nyitott
Ázsiában viszont hatott az intézkedés, szinte minden tőzsdeindex emelkedett szerdán. Európa viszont egyelőre nem tudja hozni a tegnapi jó teljesítményt: a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek 1,5 - 2 százalék közötti veszteségben járnak a kereskedés első negyedórája után.
Budapest ehhez képest még egész jól áll: fél százalékon belül maradt a BUX csökkenése a kereskedés elején, a Mol egyedüli bluechipként még erősödik is egy kicsit, az OTP és a Richter 1 százalék körüli veszteségben indult.
Gyengül a forint
A forint kedden jól tartotta magát nap közben, este azonban újra drágulni kezdett az euró, a jegyzés 314-ig emelkedett. Szerdán reggel újra gyengül a magyar deviza, 315,50 körül jár a jegyzés.
Az olaj árfolyama 6 éves mélypontról tápászkodik fel, a lendület azonban nem meggyőző - szakértők szerint még évekig a jelenlegi alacsony szintek körül mozoghat az árfolyam.