Több nagy amerikai cég is jobb gyorsjelentést közölt a vártnál. A Bank of Amerika és a Morgan Stanley beszámolói felülmúlták a várakozásokat, bár a sorok között még bőven kiolvashatóak a gazdasági válság nyomai. Csalódást okozott viszont az IBM gyorsjelentése, az eladási számai alacsonyabbak voltak a vártnál. Az amerikai vállalati eredményekre legérzékenyebb S&P500 tőzsdemutató 2012-ben 10 százalékkal emelkedett arra a várakozásra, hogy az amerikai cégek egyre javuló környezetről és eredményekről számolnak be.
Rossz hír volt ugyanakkor, hogy a vártnál kisebb mértékben csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt először kérők száma a múlt héten az Egyesült Államokban. Az első segélykérelmek száma 2 ezerrel 386 ezerre mérséklődött az április 14-vel záródott héten. A szakértők 5 ezer fős csökkenést vártak. Az irányzatot pontosabban mutató négyhetes mozgóátlag 5.550-zal 374.750-re emelkedett, ami január 28. óta a legmagasabb. A 306 millió lakosú országban a munkanélküliségi ráta 8,2 százalékra, közel három éve legalacsonyabb szintre csökkent márciusban a februári 8,3 százalék után. A Fed 2012-re átlagosan 8,2 százalékos munkanélküliséget vár.
A nap leginkább várt eseménye a spanyol és a francia kötvényaukció volt. Mind a kettő viszonylagos megnyugvást sejtet az euróövezeti kötvénypiacokon, ugyanakkor messze nem lehet a hozamok eséséről és teljes nyugalomról beszélni. A forint piacán kisebb csúszkálás van, de továbbra sincsen érdemi elmozdulás.
A BÉT-en folytatódott a lecsúszás, ugyanakkor a forgalom meglepően alacsony, az OTP több mint 1 százalékos veszteségen áll.