Nem volt túl vidám a forint számára az elmúlt időszak, a korábbi 302 helyett már 312-t kellett belőle adni az euróért. Néha megpróbál magához térni, de mindig visszaütik.
Euró/forint |
Amerikában az S&P 500 index újra csúcsra emelkedett, 2510 ponton zárt, de a nagy internetes cégek, melyek az utóbbi időben a ralit vezették, nem remekelnek. Zajlik a rotáció, vagyis a befektetők más szektorok papírjait keresik inkább.
Mozgalmas a hazai börze: az elmúlt három napban összességében sokat esett a BUX, de ma 1,2 százalékkal emelkedik 37 650 pontig. Legérdekesebb talán a Mol mozgása: a részvényfelaprózás megtette hatását, nagy spekuláció indult, hogy mi lesz, ha az ár a korábbi nyolcadán lesz, vajon jön-e egy kis extra haszon.
Meg is tépték többször is a befektetők a papírt, de a nagy alapok, látva a korábbihoz képest jóval nagyobb értéket, szép tételeket adtak el (ők valószínűleg előre vettek, pont azért, hogy a felaprózás utáni lelkesedőkre jó áron rámérjék a papírt). Tegnapra aztán ki is lehettek tömve az új vevők, mivel nap végére nagyot esett a papír, 3000 forint alá, ami a régi árban 24 ezer alattinak felel meg (24 400 volt az utolsó régi ár). Ma viszont megjöttek újra a vevők, látva az alacsony árat, és máris 2 százalékot emelkedik a papír, 3040 forintig.
Ugyancsak érdekes az OTP mozgása: 3 nappal ezelőtt nagyon megütötték, 10 100 forint fölötti szintről 9700 alá zuhant, de aztán tegnap magához tért, és ma tovább emelkedik, immár közelítve a 10 ezer pontot: egy százalékos emelkedés után 9970 forintot ér.
OTP |
Emelkedik a tegnap gyengén szereplő Richter is: egy százalékkal van feljebb, 6660 forinton. A Telekom is pluszban van, 3 forinttal van feljebb, 476 forinton.
Visszaesett az olajár, ha nem is sokat, miután a kurd népszavazás után egyelőre nem lett világvége: sem olajembargó, sem háború. A WTI 51,50 dollár, a Brent 57,20. Erősödött az arany: 1280-ról 1290 dollárra emelkedett az unciánkénti ár.