Vegyesen zártak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói szerdán. Míg a 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 0,65, az S&P 500-as pedig 0,36 százalékkal csökkent, addig a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,15 százalékot emelkedett.
Hasonló volt a helyzet csütörtök délelőtt Ázsiában, ott csak a shanghaji börze barométere erősödött, 0,12 százalékkal, ezzel szemben a hongkongi 0,07, a sanghaji 0,45 százalékkal gyengült.
Európában viszont már egyértelműen negatív volt a kép, kora délután valamennyi vezető index mínuszt mutatott, s a negatív hangulat alól a BUX sem tudta kivonni magát. A négy legnagyobb hazai részvény közül csak a Magyar Telekom papírjainak árfolyama nem esett, de az is csak stagnált.
A világpiaci kőolajárak viszont korrigálták a szerdai, viszonylag nagyobb mértékű zuhanásukat. Az észak-amerikai könnyűolaj, a WTI jegyzése délután 1 óra körül mintegy 1 százalékkal állt feljebb, 38 dollárt meghaladva, míg a Brent típusú 1,2 százalékos pluszban, 41 dollár felett.
Az arany tulajdonképpen az előző napi értéke körül poroszkált, unciája (1 uncia=31,1035 gramm) 1730 dollár körül cserélt gazdát. Ez nem meglepő, annak fényében, hogy a vele általában ellentétesen mozgó amerikai dollár ugyancsak stagnálás közeli állapotot vett fel a többi devizával szemben.
Követte őt a forint is, amely az euróval szemben a szerdai záró értékéhez közel, a 345-ös szint alatt tanyázott, míg a zöldhasú egysége 306,5 forintba került.
Ma délután érkeznek a heti munkanélküliségi adatok az USA-ból, ahol a várakozások szerint tovább csökkenhetnek az új és a folytatódó kérelmek is. Az utóbbiak száma továbbra is 20 millió körül alakulhat a várakozások szerint, az új kérelmeké pedig 1 millió felett lehetett a múlt héten.