Az Apple kedden tőzsdezárás után közzétett jelentése csalódást okozott, a részvény már az európai kereskedésben is három százalékos mínuszban volt, és hasonlóan teljesített hazájában is. Az olaj árának esése sem javította a részvénypiaci hangulatot. A német fogyasztók hangulatáról szóló adat nem volt valami jó.
Így az európai indexek eléggé komoly mínuszban voltak nap közben, ami estére is csak kissé mérséklődött. A DAX végül 0,4, a francia CAC 0,2, a brit FTSE 0,8 százalékkal esett, a Stoxx 600 európai index 0,4 százalékkal süllyedt. Az angol font ugyanakkor kissé magához tért.
A BUX index újabb fél százalékos emelkedést hozott össze, főleg a Mol miatt, amely 1,7 százalékkal 18 355 forintra emelkedett. A Magyar Telekom 0,6 százalékkal 470 forintra ment fel. A vesztes a Richter volt, 0,3 százalékkal 6025-re süllyedt. Az OTP alig változott, négy forinttal 7846 forintra süllyedt. A BUX tovább közelítette a 2007-es csúcsát.
A forint ismét gyengébb lett, este 309,30 volt az euró, 40 fillérrel a keddi felett. Nap közben sem igen fordult elő 309 alatt, csúcsa 309,70 forintnál volt. A dollár kissé gyengült ma, az euró 1,0920 dollár.
Az olajat először egy kedd este közzétett készletadat küldte padlóra, volt majdnem két százalékos mínuszban is, a Brent is benézett 50 dollár alá. Az is kétségeket ébresztett sokakban, hogy az OPEC kitermelés-korlátozási megállapodása összejön-e, mert eléggé ellentmondóan nyilatkoztak a szereplők mostanában.
Azután kora délután jött egy másik, barátságosabb amerikai adat, aminek hatására még szerény pluszba is tudott menni a WTI ára. Este azonban már megint egy százalék feletti mínuszban volt, a WTI 49,40, a Brent 50,10 dolláron. Az arany és az ezüst ismét fél százalékos mínuszban vannak.
A Volkswagen megegyezett ugyan az amerikai fogyasztók kártalanításáról, de igen nagy összeget kell kiperkálnia. Ennek nyomán a német autógyárak részvényei estek, a francia és olasz cégek papírjai szépen emelkedtek. Ma piaczárás után állítólag a Tesla jelentése következik.
"A forint gyengülésében jelentős szerepet játszik az MNB sorozatos likviditásnövelő intézkedése. Előbb a SWAP tenderek, aztán a tartalékráta csökkentése, ma pedig az, hogy az eredetileg meghirdetett 150 milliárd helyett csak 100 milliárd forintot helyezhettek el a kereskedelmi bankok az MNB-nél 3 hónapos betétbe" - írja az Erste Befektetési Zrt. hírlevele. Majd úgy folytatják, hogy 309 és 310 között egy ellenállászóna látható, de ennek áttörése esetén visszatérhetünk a korábbi ez évi oldalazó sávba.